استاندار خراسان رضوی: توسعه جاده ها مهمترین اولویت عمرانی استان است # تربت حیدریه، خبرگزاری جمهوری اسلامی 25/12/85 داخلی.اقتصادی.اعتبار.عمرانی. استاندار خراسان رضوی گفت: اختصاص اعتبار مناسب و توسعه جاده ها مهمترین اولویت عمرانی این استان پهناور و استراتژیک است . محمد جواد محمدی زاده جمعه در شورای برنامه ریزی تربت حیدریه که با حضور مدیران اجرایی خراسان رضوی برگزار شد، افزود: بر این اساس بیشترین اعتبار را به راههای استان اختصاص دادیم . وی بدون ارائه آمار اعتبارات ، اضافه کرد: حتی در مواردی که خود دستگاه ذیربط متقاضی نبود به خاطر اهمیت و برای توسعه راهها اعتبار منظور کردیم.
رییس شورای برنامه ریزی خراسان رضوی ابراز اطمینان کرد: با روند کنونی اختصاص اعتبار و کارهای اجرایی علاوه بر راه در سایر بخشهای استان نیز تحول خوبی را شاهد خواهیم بود. محمدی زاده همچنین با تاکید بر توسعه کمی و کیفی راه آهن خاطرنشان کرد: این مهم بویژه از ایستگاه تشکیلاتی تربت حیدریه باید در صدر اولویت های مسوولان وزارت راه و ترابری قرار گیرد. وی با بیان اینکه "تربت حیدریه چهار راه خراسان است" ، گفت: توسعه جاده و ریل از این شهرستان باعث خدمات رسانی به تمام مردم خراسان می شود. استاندار خراسان رضوی که در این جلسه به همراه معاون عمرانی خود یکایک طرحهای تربت حیدریه و میزان پیشرفت فیزیکی و ریالی آنها را بررسی کرد به برخی دستگاههای استان دستور داد سرعت عمل بیشتری در کار داشته باشند. محمدی زاده با اشاره به اولویت های توسعه تربت حیدریه گفت: ادامه دو خطه شدن محور ارتباطی مشهد از این شهرستان تا جنوب و مرز و سرمایه گذاری مناسب ریلی تقویت و توسعه استان را به دنبال دارد. وی افزود: توسعه مراکز علمی ، آموزشی ، فنی و حرفه ای ، تسریع در ساخت نیروگاه برق و طرح فولاد، سرمایه گذاری روی روان آبها و جلوگیری از برداشت های غیر مجاز نیز از اولویتهای کاری دولت در تربت حیدریه است . استاندار خراسان رضوی بیان داشت: تسریع در طرح فاضلاب و استفاده مجدد از پس آبها با توجه به موقعیت ممتاز کشاورزی تربت حیدریه نیز حائز اهمیت و اولویت دار است . محمدی زاده همچنین بر توسعه پارک علمی و فن آوری همچنین طرحهای اقتصادی تربت حیدریه بویژه در بخش صنایع تبدیلی و معدنی تاکید کرد. استاندار خراسان رضوی پیش از حضور در این جلسه از برخی طرحهای بزرک عمرانی تربت حیدریه همچون فولاد، فاضلاب و سیلوی شماره سه شهرستان بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت کارها قرار گرفت . فرماندار تربت حیدریه نیز در جریان بازدید استاندار و نیز در شورای برنامه ریزی شهرستان گفت: تکمیل ساختمان دانشگاه دولتی ، راه اندازی قطار مسافربری و تجهیز بیمارستانها از مهمترین نیازها و خواست مردم منطقه است.
مجتبی صادقیان افزود: اختصاص اعتبار برای بافت فرسوده و کاهش مشکلات حاشیه نشینی نیز از دیگر مشکلات مردم تربت حیدریه است . وی همچنین گفت : از چهار ماه پیش گازرسانی به بخشها و روستاهای تابعه تربت حیدریه متوقف شده است و مردم خواستار رفع این مشکل و تسریع در کار هستند. محمد ناصر توسلی زاده نماینده مردم تربت حیدریه و عضو کمیسون بودجه مجلس شورای اسلامی نیز گفت: علیرغم دستور رییس جمهور طرح فولاد این شهرستان تاکنون پیشرفت مناسبی نداشته است . تربت حیدریه در 140 کیلومتری جنوب مشهد علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی قطب کشاورزی و معدنی خراسان رضوی محسوب می شود. 2729/662/566

سرخط اخبار اقتصاد