770 میلیارد ریال برای بازسازی مناطق زلزله زده شمال کرمان اختصاص یافت ...................................................................
کرمان ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 28/12/86 داخلی.اقتصادی.مسکن.
معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن کرمان گفت: 770 میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای مرحله دوم بازسازی مناطق زلزله زده راور، چترود و زرند اختصاص یافت.
علیرضا محمدجعفری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان اعتبار برای بازسازی 10 هزار و 327 واحد مسکن شهری و روستایی مناطق زلزله زده اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: برای هر واحد روستایی 65 میلیون ریال و برای واحد شهری 70 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود.
او گفت: تاکنون 10 هزار و 327 پرونده در این زمینه تشکیل و 3800 نفر نیز برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند.
وی افزود: امسال بهسازی و نوسازی 32 هزار واحد مسکن روستایی در دست اجرا قرار دارد.
او افزود: در این راستا 32 هزار پرونده تشکیل و 20 هزار نفر نیز به بانک معرفی شده اند.
وی با اشاره به تخصیص نیافتن به موقع اعتبار گفت: این اعتبارات دی ماه امسال ابلاغ شد و همین موضوع تاخیر در روند ساخت پروژه ها را در پی داشت.
معاون بنیاد مسکن کرمان ادامه داد: در این چارچوب به هر واحد روستایی نیز 65 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود.
وی با تاکید بر امر نظارت گفت: به منظور نظارت بر ساخت و سازها از بخش خصوصی استفاده شده و در این راستا 517 نفر در قالب ناظرین نظام فنی بر این ساخت و سازها نظارت دارند.
او اضافه کرد: از تعداد 32 هزار واحد که به منظور ساماندهی کپرنشینان جنوب استان کرمان ساخته می شود برای 25 هزار واحد آن هر واحد 10 میلیون ریال بلاعوض در نظر گرفته شده است.
وی گفت: این مبلغ فقط به افرادی که اقدام به ساخت و ساز کنند پرداخت می شود.
او افزود: امسال 160 میلیارد تسهیلات ریال برای شش شهرستان جنوبی و بخش ارزوئیه بافت در استان کرمان در قالب تسهیلات ناشی از خسارات طوفان گنو برای 3200 واحد در نظر گرفته شده است.
معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن کرمان گفت: به هر واحد 65 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود.
وی اجرای هر چه بهتر و سریعتر پروژه های بهسازی و بازسازی را مستلزم مشارکت مردم دانست. ک/3 7444/657/507/660 شماره 009 ساعت 09:50 تمام

سرخط اخبار اقتصاد