۲۷ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6626071
۰ نفر
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران : سکوی نیمه شناور ایران البرز آماده راه اندازی است ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/12/86 اقتصاد.نفت و گاز.وزارت نفت مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: سکوی نیمه شناورایران البرز آماده راه اندازی و شروع عملیات حفاری در دریای خزر است.
به گزارش ستاد خبری مراسم افتتاحیه سکوی حفاری نیمه شناور ایران البرز، مهندس سیف الله جشن ساز روز دوشنبه ضمن اظهار این مطلب ، افزود: در زمان حاضر یک سری آزمایش ها بر روی تجهیزات و دستگاه ها در حال انجام بوده و درصدد اخذ تاییدیه این آزمایش ها از سوی شرکت های بین المللی هستیم.
وی آزمایش غلطش (TEST INCLINATION( را یکی از آزمایش هایی که با موفقیت به پایان رسیده است ، نام برد و گفت: هدف از انجام این آزمایش ، اندازه گیری ایستایی و مقاومت دستگاه حفاری نیمه شناور در برابر توفان های بزرگ و مهم است.
این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت : براین اساس ، سکوی حفاری نیمه شناور ایران البرز به وسط حوضچه سایت نکا منتقل و در عمق 12 متری این آزمایش انجام شد.
معاون وزیر نفت تصریح کرد، مهمترین دستاورد عملیات ساخت سکوی حفاری نیمه شناور ایران البرز ، بهره گیری حداکثری از توانمندی شرکت های داخلی و انتقال دانش فنی و فناوری بوده است.
این گزارش حاکیست : سکوی ایران البرز می تواند عملیات حفاری را به صورت نیمه شناور تا عمق 1030 متر از سطح آب و تا شش هزار متری بستر دریا انجام دهد. این سکو حدود 14 هزار تن وزن دارد که 120 نفر روی آن فعالیت خواهند کرد.
براساس این گزارش: سکوی حفاری نیمه شناور ایران - البرز با تثبیت موقعیت از نوع لنگراندازی و مناسب برای عملکرد در دریا با موج تا 21 متر در شمال کشور در شهرستان نکا طراحی و ساخته شده است.
اجزای اصلی سکو شامل عرشه، دو پانتون برای تامین شناوری سکو و چهار ستون برای اتصال به پانتون های سکوی اصلی و تجهیزات فوق مدرن مان works, Draw pump Mud drive, Top است . همچنین امکان تولید 11/4 مگاوات برق توسط دیزل ژنراتور آن وجود دارد.
اقتصام ** 1561 ** 1557 شماره 060 ساعت 14:38 تمام

سرخط اخبار اقتصاد