۱۴ فروردین ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6583563
۰ نفر
طرح احداث تاسیسات فاضلاب در 12 شهر کردستان در دست اجراست .......................................................
سنندج، خبرگزاری جمهوری اسلامی 14/01/86 داخلی. اقتصادی. آب و فاضلاب.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: هم اکنون در 12 شهر استان طرح احداث تاسیسات فاضلاب در دست اجراست و تا دوسال آینده به اتمام می رسد.
شاهین پاکروح، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اعتبارات اختصاص یافته ازمحل ردیف اعتبارات ملی در هشت شهر بزرک استان عملیات اجرایی اصلاح و بازسازی شبکه و خطوط انتقال فاضلاب و در شش شهر از این هشت شهر نیز عملیات احداث تصفیه خانه فاضلاب در دست اجرا می باشد.
وی گفت: اکنون در شهرهای سنندج، بانه، بیجار، مریوان و کامیاران عملیات احداث تصفیه خانه های فاضلاب در دست اجراست.
وی افزود: تصفیه خانه فاضلاب شهر سنندج با ظرفیت 99 هزار و 360 متر مکعب در شبانه روز با 65 درصد پیشرفت فیزیکی، تصفیه خانه سقز با ظرفیت 44 هزار مترمکعب در شبانه روز و 77 درصد پیشرفت فیزیکی، بانه با ظرفیت 32 هزار مترمکعب و 37 درصد پیشرفت فیزیکی، و بیجار و کامیاران به تریب با ظرفیت 12 و 26 هزار مترمکعب و پیشرفت فیزیکی 10 درصد در دست اجرا هستند.
وی گفت: شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان درصدد است عملیات اجرایی ساخت این تصفیه خانه ها را تا دوسال آینده به اتمام برساند.
وی اعتبارات عمرانی شرکت آب و فاضلاب کردستان در سال 85 را 97 میلیارد و 800 میلیون ریال ذکر کرد و گفت: از این میزان اعتبار 89 درصد دربخش ایجاد تاسیسات فاضلاب شهرهای استان، آبرسانی به شهرهای کوچک، اصلاح و توسعه شبکه آب جذب شد.
وی افزود: همچنین درسفر هیات دولت به استان چهار شهر دهگلان، سریش آباد، یاسوکند و سروآباد جهت ساخت تصفیه خانه فاضلاب در ردیف اجرایی قرار گرفت.
پاکروح گفت: انجام مطالعات فاز دوم تاسیسات فاضلاب این چهار شهر پس از اخذ مجوز از کارگروه در سال جاری در ردیف اجرایی قرار خواهند گرفت.
وی اظهار امیدواری کرد تا چهار سال آینده 98 درصد از جمعیت یک میلیون و 500 هزار نفری استان کردستان به لحاظ تصفیه خانه های فاضلاب تحت پوشش قرار بگیرند.
وی گفت: هم اکنون 989 هزار نفر در 21 شهر استان در قالب 159 هزار و 392 فقره انشعاب فاضلاب و یک هزار و 106 شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب و یک واحد تصفیه خانه فاضلاب از خدمات شرکت آب و فاضلاب شهری استان در بخش فاضلاب بهره مند هستند.
وی افزود: شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان در سال 71 با هدف ایجاد و بهره برداری از تاسیسات مربوط به تصفیه، انتقال، ذخیره و توزیع آب و همچنین جمع آوری، انتقال و تصفیه بهداشتی فاضلاب در محدوده قانونی شهرهای استان در شهر سنندج اقدام به ایجاد تضفیه خانه فاضلاب کرد.
7346/566/587 شماره 032 ساعت 05:12 تمام انتهای پیام D14.12-05-00

سرخط اخبار اقتصاد