وزیر بازرگانی:مبادلات تجاری در کردستان باید به سمت حرفه ای شدن برود ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/27 اقتصاد.بازرگانی.هیات دولت.سنندج وزیر بازرگانی که همراه با رییس جمهوری در پنجاه و چهارمین سفر استانی هیات دولت در کردستان به سر می برد در جمع اعضای اتاق بازرگانی و تجار این استان گفت: مبادلات تجاری کردستان باید به سمت فعالیت حرفه ای و بین المللی پیش رود.
به گزارش عصر دوشنبه خبرنگار ایرنا، سید مسعود میر کاظمی افزود: حرفه ای شدن مبادلات مرزی امری ضروری برای حضور در بازار رقابتی دیگر کشورهاست.
وی به ضرورت حذف داد و ستد سنتی در مرز باشماق اشاره کرد و افزود: رویکرد در مبادلات تجاری انجام شده در کردستان باید به سمت حوزه های فرا منطقه ای باشد.
وی توسعه آموزش و بالابردن سطح اطلاعات تجاری را امری مهم خواند و خواستار برنامه ریزی اتاق بازرگانی برای ارتقای سطح دانش تجار شد.
وی اجرای ثبت سفارش به صورت الکترونیکی را امری لازم در توسعه بازرگانی دانست و گفت:تمام تجار باید برای بهره گیری از این امکان امضای الکترونیکی دریافت کنند و تاکنون بالغ بر 30 هزار تاجر امضای الکترونیکی دریافت کرده اند.
وی رمز موفقیت بازرگانی را تعامل بخش خصوصی با دولتی دانست و افزود: اتاق بازرگانی باید در جهت تحقق این امر تلاش بیشتری داشته باشد.
میر کاظمی با اشاره به اهمیت بازار کشور عراق به عنوان یک هدف نزدیک افزود: امروز بازار اقتصادی کشور عراق مورد توجه تمام کشورهای توسعه یافته جهان است که بهره مندی بیشتر ایران از این موقعیت منوط به تسلط تجار ایرانی به علم روز در بازرگانی است.
در این جلسه رییس اتاق بارزگانی کردستان تعامل سازمان بازرگانی استان را با اتاق عالی برشمرد و خواستار واگذاری نمایشگاه دایمی استان به این اتاق شد.
علی امین پور افزود:تحقق این خواسته یکی از نیازهای تجار و فعالان عرصه بازرگانی استان کردستان است.
وی کاهش تعدد مدیریت را در بازارچه های مرزی به ویژه در باشماق مریوان یک ضرورت به منظور توسعه صادرات استان دانست و از وزیر بازرگانی خواست مشکلات این بخش را رفع کند.
وی در پایان سرمایه گذاری دولت را برای تقویت بخش خصوصی مهم خواند و خواستار حمایت های دولت از اتحادیه صادرکننده استان شد.
7354/610 / 640 شماره 007 ساعت 08:30 تمام

سرخط اخبار اقتصاد