ایران در نمایشگاه بین المللی خودروی سوریه ، بیش از 10 خودرو عرضه کرد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/04/11 اقتصاد.خودرو.
دمشق - مدیر غرفه ایران در هشتمین نمایشگاه بین المللی خودرو سوریه و کارشناس شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران گفت : شرکتهای خودروساز ایرانی در این نمایشگاه بیش از 10 نوع خودرو عرضه کرده اند.
محمدجواد حسنی نژاد سه شنبه شب در حاشیه این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شرکتها خودروهایی مانند سمند معمولی ، سمند LX, سمند سورن ، پژو ,GLX405 پژو 206 در سه تیپ ازجمله دنده اتوماتیک ، مگان ، پراید 131، وانت و کامیون را در معرض دید عموم قرار داده اند.
وی تصریح کرد: در این نمایشگاه همچنین 11 شرکت قطعه ساز ایرانی آخرین محصولات خود را به نمایش گذاشته اند.
حسنی نژاد اظهار داشت : از اینکه قطعه سازان و خودروسازان در نمایشگاه خودروی سوریه حضور یافتند، یک گام به جلو است .
وی گفت : از آنجایی که ایران و سوریه با تاسیس دو شرکت خودروسازی مشترک (سمند و پراید) محصول ایرانی را به بازار سوریه عرضه کرده اند، استقبال مردم سوریه از خودروهای ایرانی در نمایشگاه زیاد بوده است .
در این نمایشگاه که توسط یعرب بدر وزیر حمل و نقل سورریه افتتاح شد، 233 شرکت از 27 کشور جهان شرکت دارند.
این نمایشگاه به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت .
حسین کرمی مدیر امور صادرات شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو نیز به خبرنگار ایرنا گفت : ما انواع قطعات ازجمله سرسیلند، میل لنگ ، پیستون و سایر قطعات مورد نیاز ایران خودرو را عرضه کرده ایم .
وی کیفیت قطعات ایرانی را در حد قطعات اروپایی دانست و گفت : ما حتی برخی قطعات را به اروپا صادر می کنیم .
به گفته کرمی ، ارتباط هر چه بیشتر با شرکتهای خودروسازی جهان باعث افزایش کیفیت خودروهای ساخت داخل خواهد شد.
شرکت ایرانی - سوری سیامکو اسفندماه 85 به عنوان نخستین پروژه ی تولید خودرو در سوریه ، در حومه دمشق به بهره برداری رسید.
این پروژه که حاصل کار مهندسان شرکت ایران خودرو است ، با مشارکت دو شرکت سوری الهندسیه وابسته به وزارت صنایع و شرکت خصوصی السلطان سوریه راه اندازی شد.
40 درصد از سهام شرکت سیامکو متعلق به شرکت ایران خودرو، 25 درصد آن در اختیار بخش خصوصی (شرکت سلطان ) و 35 درصد دیگر، از آن شرکت الهندسیه وابسته به وزارت صنایع سوریه است .
کارخانه تولید خودرو سمند که با نام شام در سوریه عرضه می شود، در منطقه صنعتی عدرا در 35 کیلومتری شمال شرق دمشق در زمینی به مساحت 180 هزار متر مربع احداث شده است .
شرکت ایرانی - سوری سی . وی . کو نیز به عنوان دومین پروژه تولید مشترک خودرو با 80 درصد سهم سایپای ایران و 20 درصد سهم بخش خصوصی سوریه در منطقه صنعتی حسیا در 120 کیلومتری شمال دمشق به بهره برداری رسید.
خاورم 5 2312** 1577** شماره 083 ساعت 23:47 تمام

سرخط اخبار اقتصاد