۲۱ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6541331
۰ نفر
اختصاصی/ وزیر ارتباطات: بیش از 95 درصد میزبانی سایت های دولتی درداخل کشور است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/21 اقتصاد.ارتباطات.وزیر تهران - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : بیش از 95 درصد میزبانی سایت های دولتی کشور در داخل است و برخی سایت های متعلق به بخش خصوصی نیز از قبل در خارج از کشور بوده که آنها نیز به زودی به داخل منتقل می شوند رضا تقی پور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به توسعه دیتا سنتر و مرکز داده اطلاعات داخلی اظهار داشت : هم اکنون چند مرکز ایجاد شده و یک مرکز اصلی به عنوان محل امن اطلاعات حساس توسط وزارت اطلاعات درحال انجام است که با این امکان، میزبانی سایت ها کاملا به داخل کشور منتقل می شود .
وی درباره دامنه IR نیز گفت : در نظر داریم ازطریق سازمان فناوری این دامنه را در سطح ملی پوشش دهیم .
وزیر ارتباطات همچنین با بیان اینکه زیرساخت های تجاری در حوزه فناوری به تناسب نیاز درحال توسعه است ، افزود: در برنامه پنجم توسعه راه اندازی شبکه ملی اطلاعات پیش بینی شده است .
تقی پور افزود: این شبکه در برگیرنده همه فعالیت ها درراستای دولت الکترونیک است .
وزیر ارتباطات درباره راه اندازی موتور جستجو گر یاحق نیز گفت : راه اندازی این موتور جستجو گر زمان بر است و چندین مرکز پژوهشی دراین خصوص درحال فعالیت هستند .
وی پیش بینی کرد حداقل یک سال برای راه اندازی کامل موتور جستجوی ایرانی زمان صرف شود .
اقتصام 1319**1601** شماره 021 ساعت 11:35 تمام

سرخط اخبار اقتصاد