۱۲ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6540769
۰ نفر
معاون سازمان بنادر و دریانوردی کشور: ایران از کشورهای موفق درمقابله باآلودگی و نجات سوانح دریایی است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/12 اقتصاد.مانور.دریانوردی بوشهر- معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران به دلیل دانش فنی در عرصه دریانوردی و عملیات های مقابله با آلودگی های نفتی، نجات و جست و جوی سوانح دریایی در بین کشورهای منطقه از قابلیت بالایی برخوردار است.
سعید ایزدیان روز پنجشنبه در حاشیه اجرای مانور ملی مقابله با آلودگی، جست وجو و نجات دریایی در بوشهردر گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: با توجه به قابلیت های بدست آمده در مانورهای مقابله با آلودگی، جست و جو و نجات در سالهای گذشته این مانورها سالانه دو بار انجام می شد اما بدلیل توانمندی کسب شده هم اینک این مانورها به یک بار در سال کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: مقابله با آلودگی در مقیاس کوچک همواره با موفقیت اجرا شده است و با اجرای مانورهای سالیانه تجارب و توانمندی نیروهای عمل کننده برای وقوع حوادث آلودگی، جست و جو و نجات دریایی در مقیاس بزرگتر نیز بدست می آید.
ایزدیان از برجستگی های مانورملی مقابله با آلودگی، تجسس و نجات دریایی در بندر بوشهر را بکارگیری سه فروند بالگرد نیروی دریایی ارتش برای نجات افراد غرق شده در دریا، 10فروند شناور و حضور میهمانانی خارجی از کشورهای قطر، عمان و عربستان سعودی بعنوان ناظر در این عملیات ذکر کرد.
وی بیان کرد: در این عملیات بدنبال آمادگی در گروه های جست و جو و نجات و مقابله با آلودگی هستیم که با بکارگیری پیشرفته ترین تجهیزات این بخش اجرا شده است.
ایزدیان درباره میزان آلودگی های نفتی در خلیج فارس و دریای عمان گفت: سوانح و آلودگی در شناورهای بزرگ در حد مطلوب و بسیار پایین تر از استانداردهای این بخش است طوریکه از استانداردهای آلودگی ها عبور نکرده ایم.
وی اظهار داشت: در زمینه جست و جو و نجات نیز با بکارگیری شناورهای ناجی در 10ماهه امسال 370نفر از افراد حادثه دیده نجات یافتند.
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: هیچگونه تلفات منجر به مرگ در دریای عمان و خلیج فارس در مدت یاد شده نداشته ایم.
وی در زمینه پایش هوایی آلودگی ها در دریای عمان و خلیج فارس نیز گفت: برای این منظور از دو فروند هواپیمای سازمان نقشه برداری کشور و سه فروند بالگرد استفاده می شود.
ایزدیان افزود: همچنین با بهره گیری از اطلاعات سازمان راپمی، کنوانسیون کویت برخی از پالایش آلودگی هم از مرکز (می مک ) در حوزه خلیج فارس گرفته می شود. ک/3 628/539 شماره 015 ساعت 12:17 تمام

سرخط اخبار اقتصاد