۲۲ آذر ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6535561
۰ نفر
حوزه یورو منطقه خاموش در بازیابی اقتصادی ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/09/22 اقتصاد.حوزه یورو منطقه خاموش اقتصاد.سازان همکاری اقتصادی و توسعه.رشد اقتصادی در حوزه یورو تهران - سازمان همکاری اقتصادی و توسعه از حوزه یورو به عنوان منطقه خاموش برای بازیابی اقتصاد در حالت رکود جهان نام برد.
به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی بی.بی.سی، این سازمان اعلام کرده که فعالیت های اقتصادی در کشورهای حوزه یورو آغاز شده اما بازسازی حاصل از این حرکت نامحسوس است.
در شرایط کنونی کشورهای عضو حوزه یورو خود را برای تحکیم اعتبار جهانی این ارز موظف کرده اند، بنابراین در راستای بازسازی اقتصادی منطقه از یورو به عنوان واحد پولی رایج در سیستم مالی خود استفاده می کنند حتی اگر شاهد تعدیل رشد اقتصادی شوند.
سازمان همکاری اقتصادی و توسعه اعتقاد دارد، کشورهای حوزه یورو با وجود بحران شدید اقتصادی با بازنگری و سر و سامان دادن به مقررات مالی و عمومی خود در مسیر تحول قرار گرفته اند.
موضوع حمایت های همه جانبه منابع مالی اروپا از اقتصاد بحرانی ایرلند و یونان برای بازگشت به روند طبیعی تجارت جهانی ازجمله موارد قابل توجه منطقه یورو در مقابله با شرایط سخت مالی موجود بود.
در این راستا بانک مرکزی اروپا نیز تصمیم گرفته است، ضمن حمایت از فعالیت های اقتصادی صورت گرفته در صورت بالا رفتن نرخ تورم، اقدامات بازدارنده را انجام دهد و به همین خاطر نیز در تلاش است، نرخ رشد تورم در کشورهای حوزه یورو را زیر 2 درصد نگهدارد.
این تصمیم در شرایطی اتخاذ شده است که سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در دو سال آینده برای کشورهای حوزه یورو رشد اقتصادی بالغ بر 5.1 تا 2 درصد را پیش بینی کرده است.
اقتصام **1593** 1558 شماره 075 ساعت 19:17 تمام

سرخط اخبار اقتصاد