خشکسالی های اخیر 50 درصد منابع آب آشامیدنی کشور را کاهش داد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/08/23 اقتصاد.شرکت اب و فاضلاب کشور.تامین منابع آب شهرکرد- مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: خشکسالی های چند ساله اخیر کشور،منابع آب شرب شهروندان را تا 50 درصد کاهش داده است.
به گزارش ایرنا، احد جاودانیروز یکشنبه در کارگاه آموزشی آشنایی خبرنگاران با صنعت آب و فاضلاب در شهرکرد، اظهار داشت: 98 درصد آب شرب از منابع زیرزمینی و چاهها تامین می شود که برای کاهش مشکلات ناشی از خشکسالی ، احداث تصفیه خانه های کوچک در کنار رودخانه ها در برنامه های این شرکت قرارگرفته است.
وی با اشاره به آمار سه برابری مصرف آب شرب در کشور در مقایسه با استانداردهای جهانی تاکید کرد: اگر برای اصلاح الگوی مصرف و کاهش هدر رفت آن چاره ای اندیشیده نشود، آینده سختی پیش رو داریم.
جاودانی با اشاره به برگزاری جشنواره فراگیری اولین واژه و نواخته شدن زنگ آب در روز 25 آبان ماه در مدارس ابتدایی کشور،افزود: مدیریت مصرف آب کشور با توجه به محدودیت منابع،عملی کردن منویات رهبر معظم انقلاب در اصلاح الگوی مصرف و اطلاع رسانی به نسل آینده به منظور فرهنگ سازی در استفاده از منابع تجدید ناپذیر از اهداف برگزاری این جشنواره است.
در این نشست که به صورت کارگاه آموزشی و جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد ، 75 خبرنگار از خبرگزاری ها و رسانه های محلی چهارمحال وبختیاری با اقدامات شرکت های آب و فاضلاب در زمینه تامین آب شرب و نحوه قیمت گذاری تعرفه های شرکت های آب و فاضلاب در قانون هدفمندی یارانه ها آشنا شدند.
547/671 شماره 083 ساعت 17:33 تمام

سرخط اخبار اقتصاد