۲۳ آبان ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6533827
۰ نفر
یک فعال بخش سیمان کشور/ هدفمندی یارانه ها بازیافت انرژی حرارتی را اقتصادی می کند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/08/23 اقتصاد.سیمان.هدفمند 89 تهران - یک فعال یخش سیمان کسور گفت: هم اکنون بازیافت انرژی حرارتی و تبدیل آن به انرژی الکتریکی در کشور دارای صرفه اقتصادی نیست که با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها در کشور این امر دارای صرفه اقتصادی خواهد شد.
هادی سلطانی تهرانی روز یکشنبه در همایش یکروزه هم اندیشی صنعت سیمان و تامین کنندگان حامل های انرژی در محل سازمان بهره وری انرژی ایران در تهران گفت: با ورود صحیح و تحقیقات مناسب در این زمینه می توان فن آوری بازیافت انرژی حرارتی را وارد صنعت سیمان کشور کرد.
وی ادامه داد: سودآوری طرحهای بازیافت انرژی حرارتی در صنعت سیمان در راستای اهداف کلان کشور و دولت است.
سلطانی تهرانی اظهار داشت: در زمان حاضر کارخانه های سیمان کشور طرح های زیادی برای بهینه سازی مصرف سوخت و انرژی دارند، اما با اجرای طرح بازیافت انرژی حرارتی می توان میزان استفاده از انرژی را بین 30 تا 40 درصد افزایش داد.
این فعال صنعت سیمان کشور افزود: این در حالی است که ناشناخته بودن و هزینه بالا از جمله موانع توسعه بازیافت حرارتی در صنعت سیمان کشور است.
سلطانی تهرانی گفت: صنعت سیمان در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی پیشرو بوده و در صورتی که مسائل مالی طرحهای بازیافت انرژی حرارتی حل شود، در این زمینه نیز پیشگام سایر صنایع خواهد بود.
اقتصام **9169** 1558 شماره 058 ساعت 14:49 تمام

سرخط اخبار اقتصاد