۱۶ شهریور ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 6529410
T T
۰ نفر
سه طرح تولیدی با سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور اجرا می شود ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/06/16 اقتصاد.سرمایه گذاری .طرح تهران - مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران از اجرای سه طرح تولیدی با سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور خبر داد.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی واقتصادی ایران، سامان قاسمی با اشاره به برگزاری یکصد و سی و دومین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی که در محل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران برگزار شد، افزود: هفت طرح جدید سرمایه گذاری خارجی مورد تصویب هیات سرمایه گذاری خارجی قرار گرفت.
وی گفت: در این نشست سه طرح توسط ایرانیان مقیم خارج از کشور به منظور تولید مینی لودر چند کاره، تولید درب و پنجره C.V.P.U و همچنین تولید و بسته بندی آب های معدنی مورد تصویب قرار گرفت.
قاسمی افزود: طرح ایجاد مجموعه تجاری، تفریحی، رفاهی و اقامتی در قشم مورد موافقت هیات سرمایه گذاری خارجی قرار گرفت که در نتیجه آن منطقه قشم از نظر امکانات تفریحی و توریستی ارتقا پیدا خواهد کرد.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: همچنین طرح شرکت های آسیایی در طرح تولید انواع لایی های سوزنی، طرح تولید دیوار گچی پیش ساخته و طرح تولید پوشاک مورد موافقت هیات سرمایه گذاری خارجی قرار گرفت.
بنابراین گزارش، در ادامه این نشست یک شرکت سرمایه گذار خارجی درخواست تمدید اعتبار مجوز سرمایه گذاری خارجی را مطرح کرد که با آن موافقت شد.
قاسمی در پایان با اشاره به ظرفیت های بالقوه ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه گذاری در ایران، از ایرانیان خارج از کشور دعوت کرد با توجه به نرخ بازگشت بالای سرمایه و بهره مندی از مزایای قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی در ایران سرمایه گذاری کنند.
اقتصام ** 9141 ** 1574 شماره 010 ساعت 10:36 تمام
۰ نفر