۱۵ مرداد ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 6527726
T T
۰ نفر

وزیر مسکن و شهرسازی :

۱۵ مرداد ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 6527726
وزیر مسکن و شهرسازی : مطابق قانون تعزیرات، با احتکارکنندگان مسکن برخورد می شود ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/05/15 اقتصاد.نیکزاد.وزیر مسکن تهران - وزیر مسکن و شهرسازی، گفت: طبق قانون تعزیرات حکومتی کشور، با احتکارکنندگان و دلالان بازار مسکن برخورد خواهد شد.
به گزارش روز جمعه خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی نیکزاد در بازدید از دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، به بیان برنامه های وزارتخانه مسکن در برخورد با دلالان بازار مسکن پرداخت و افزود: در این زمینه شناسایی های لازم صورت گرفته، ضمن اینکه قانون تعزیرات نیز به نحوی پشتوانه اجرایی لازم را در اختیار وزارتخانه قرار داده است.
وی ، قانون تعزیرات را برای کنترل افزایش اجاره بهای مسکن مناسب قلمداد کرد و گفت: طبق قانون تعزیرات هرگاه فردی بخواهد کالایی را احتکار کند دولت می تواند به صورت مستقیم وارد عمل شده و حتی بدون اجازه مالک، کالای مورد نظر را در اختیار دیگر افراد قرار دهد.
** تعیین قیمت اجاره بهای مسکن برای مناطق 22 گانه تهران نیکزاد از تعیین قیمت اجاره بها برای مناطق 22 گانه تهران و تدوین بسته سیاستی اجاره بها در سال آینده خبر داد و افزود: مطابق عرف، همه ساله در فصل تابستان بالاترین میزان جابه جایی توسط مردم صورت می گیرد و این مسئله باعث می شود تا به صورت طبیعی قیمت اجاره بها هم افزایش یابد.
وزیر مسکن و شهرسازی ادامه داد: بسترهای مورد نیاز برای اجرای این سیاست تدوین شده است که بدنبال آن اجاره بهای مسکن در تابستان سال آینده در مناطق 22 گانه تهران تعیین شود.
** تحریم ها در صنعت ساختمان بی تاثیر است وزیر مسکن و شهرسازی تصریح کرد تا کنون تمامی تحریم ها در صنعت ساخت و ساز بی تاثیر بوده است.
وی افزود: هم اکنون کشور در تولید میلگرد، تیرآهن، سیمان و دیگر مصالح ساختمانی به صورت کامل به خودکفایی دست یافته و همچنین نیروی کار مورد نیاز در این بخش نیز در کشور وجود دارد.
نیکزاد در ادامه افزود: تکنولوژی های مورد استفاده در صنعت ساختمان چندان پیچیده نیست که تحریم ها بتوانند تاثیری در این بخش داشته باشند.
** تعادل اجاره بهای مسکن پس از ماه رمضان نیکزاد به تعیین مالیات برای واحدهای مسکونی خالی نیز اشاره کرد و گفت: با شوک ایجاد شده هر چند اجاره بها کاهش نیافت ولی خوشبختانه روند صعودی آن نیز فروکش کرده و پیش بینی می شود که بعد از ماه مبارک رمضان قیمت اجاره بها به سطح قبلی خود برگردد.
یادآور می شود دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان از دوازدهم مردادماه جاری در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز بکار کرده و تا پانزدهم این ماه به کار خود ادامه خواهد دارد.
اقتصام **ا.د* شماره 018 ساعت 17:19 تمام
۰ نفر

سرخط اخبار اقتصاد