800 میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل خانگی به لرستان ابلاغ شد ..........................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/07/1390 اجتماعی.داخلی.کار.پلدختر- اشتغال مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 800 میلیارد ریال تسهیلات بانکی قرض الحسنه در راستای توسعه اشتغالزایی در بخش خانگی این استان ابلاغ شده است.
به گزارش روز چهار شنبه خبرنگار ایرنا ، "حامد ویس کرمی" در جلسه شورای اشتغال شهرستان پلدختر افزود: این میزان تسهیلات بانکی به عنوان سهم استان در سال 90 تعیین و به دستگاه های اجرایی و بانک های عامل لرستان ابلاغ شده است.
وی میزان تسهیلات بانکی برای ایجاد مشاغل خانگی به ازای هر فرصت شغلی را بین 30 تا 50 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: برای متقاضیان به صورت خود اشتغالی نرخ آن چهار درصد و برای شرکت پشتیبان 12 درصد است که این تسهیلات به صورت قرض الحسنه به متقاضیان ایجاد مشاغل خانگی پرداخت می شود.
وی افزود: 214 شغل توسط ساماندهی مشاغل خانگی در کشور دارای قابلیت شناسایی شده است و این تعداد اولویت های جدی استان است تا با اشباع بازار کار مواجه نشویم .
"ویسکرمی" تصریح کرد: 93 درصد فرصت شغلی استان لرستان به عنوان اولویت دار اعلام و تصویب شده است .
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: شهرستان پلدختر از شهرستان های فقیر در حوزه سرمایه گذاری است و مقوله اشتغال ارتباط مستقیم با سرمایه گذاری دارد که باید تبلور اشتغال را در بخش خصوصی مشاهده کرد و برای جلب و جذب سرمایه گذار و تسهیل شرایط سرمایه گذاران در استان و شهرستان پلدختر باید تلاش جدی کرد.
فرماندار پلدختر نیز در ادامه این جلسه گفت: این شهرستان بیشترین درصد بیکاری را در استان یدک می کشد و امروز یکی از معضلات جدی ما در پلدختر بیکاری جوانان در سطح وسیعی است .
"فریدون رشیدی" افزود: دولت عدالت محور دکتر "احمدی نژاد" با سیاست ها و برنامه ها تدابیری برای رفع مشکل بیکاری جوانان دارد.
وی گفت: تا پایان امسال باید برای چهار هزار و 188 نفر در شهرستان پلدختر ایجاد اشتغال شود و مدیران دستگاه های اجرایی باید تلاش کنند که این سهمیه تحقق پیدا کند تا بتوان سطح اشتغال شهرستان را ارتقا بخشیم.
وی با ضروری خواندن نهضت اشتغال در شهرستان پلدختر افزود: در شش ماهه اول سال جاری در مجموع در شهرستان پلدختر می بایست یک هزار و 7 68 نفر اشتغالزایی می شد .
"رشیدی" یکی از دلایل اشتغال در شهرستان را عدم ثبت اطلاعات توسط دستگاه ها عنوان کرد و گفت: عدم همکاری بانک های عامل با دستگاه های ذی ربط از دیگر مشکلات است .
630/ 7272

سرخط اخبار اقتصاد