۷ شهریور ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6510670
۰ نفر
شرایط اخذ تاییدیه فنی مرکز تماس کارگزاران اعلام شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/06/07 اقتصاد.بورس.فنی تهران- اداره امور کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار شرایط اخذ تاییدیه فنی مرکز تماس کارگزاری و نحوه صدور مجوز بهره برداری از مرکز تماس کارگزاری را اعلام کرد.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ( سنا)، در اطلاعیه اداره امور کارگزاران سازمان بورس آمده است: شرکت های تولیدکننده مرکز تماس کارگزاری می توانند پس از اعمال شرایط فنی، درخواست دریافت تاییدیه مرکز تماس کارگزاری را به این اداره ارائه کنند.
تاییدیه شرکت های تولیدکننده مرکز تماس کارگزاری نیز پس از بررسی و احراز شرایط فنی توسط مدیریت فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار صادر و مشخصات آنان به کارگزاران اعلام خواهد شد.
کارگزاران به منظور درخواست مجوز بهره برداری از مرکز تماس کارگزاری، باید پس از تهیه مرکز تماس کارگزاری از شرکت هایی که تاییدیه مزبور را از سازمان بورس اخذ کرده اند، شخص واجد شرایطی را که دارای مدرک کارشناسی بوده و حداقل دو سال سابقه کار در بازار سرمایه داشته باشد، به عنوان مسئول مرکز تماس منصوب و مدارک وی را به اداره امور کارگزاران سارمان بورس ارسال نمایند.
پس از بررسی مستندات ارسالی و پلمپ تجهیزات سخت افزاری و سامانه نرم افزاری مرکز تماس کارگزاری توسط مدیریت فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار و اعلام آن به این اداره، مجوز مزبور توسط سازمان صادر خواهد شد.
لازم به ذکر است، کارگزاران استفاده کننده از مرکز تماس کارگزاری موظف به رعایت کامل دستورالعمل اجرایی دریافت سفارش های تلفنی با استفاده از مرکز تماس کارگزاری و سایر مقررات مربوط به آن هستند.
در این اطلاعیه آمده است، تمام مسئولیت های ناشی از رعایت نکردن مقررات مزبور به عهده شرکت کارگزاری است.
شرایط فنی و عملیاتی جهت صدور تاییدیه مرکز تماس کارگزاری ها در فایل مرتبط آمده است.
اقتصام ** 1319**9141 شماره 042 ساعت 13:20 تمام