۱۳ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6500247
۰ نفر
مدیر مرکز مدیریت راه های کشور: شهروندان از توقف ناگهانی در حاشیه جاده ها خودداری کنند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/13 اقتصاد.راه ها.حادثه تهران-مدیر مرکز مدیریت راه های کشور از شهروندان خواست در سفرهای خود از توقف ناگهانی در حاشیه جاده های خودداری کرده و مراقب عبور و مرور کودکان از عرض و کناره جاده ها باشند تا روز طبیعت را بدون بروز هر گونه حادثه ای سپری کنند.
مسعود طبیبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به سفرهای روز طبیعت، گفت: شهروندان بعد از اتمام تفریحات خود زباله ها را از حاشیه راه ها جمع آوری کنند.
وی با بیان اینکه از ساعت 12 شب گذشته تا 9 صبح امروز (شنبه ) در مجموع 489 هزار و 107 وسیله نقلیه توسط تردد شمارهای نصب شده در شبکه راه ها شمارش شده است، افزود: سهم وسایل نقلیه سنگین 10 درصد و میانگین سرعت تردد در این مدت 84 کلیومتر بر ساعت ثبت شده است.
وی با بیان اینکه ساعت اوج تردد از ساعت 12 شب گذشته تا 9 صبح امروز بین ساعات هفت تا هشت صبح بوده است، اظهارداشت: در طی این یک ساعت، 109 هزار وسیله نقلیه توسط تردد شمارهای نصب شده شمارش شده است.
مدیر مرکز مدیریت راه های کشور اضافه کرد: محور کرمانشاه- بیستون در روز جاری به 10 محور پر تردد کشور اضافه شد که به نظر می رسد علت آن همزمانی سفرهای روز طبیعت با سفرهای عادی بوده است.
وی سهم ترافیک ساعت اوج از مجموع ترافیک روزانه را در برخی از محورها 20 درصد ذکر کرد و گفت: این عدد در حالت عادی بین شش تا 9 درصد ترافیک روزانه است که نشان دهنده اوج تردد در این ساعات بوده و مدیریت آن نیازمند تمهیدات خاصی است.
طبیبی با اشاره به حجم تردد وسایل نقلیه در محور رشت -قزوین گفت: در سفرهای نوروزی امسال از 25 اسفندماه تا 25 فروردین، در محدوده منجیل- رودبار معمولا با گره ترافیکی روبرو می شدیم به نحوی که اختلاف جریان دو جهت به 100 هزار وسیله نقلیه می رسید.
وی افزود: این روند با تمهیداتی که در نظر گرفته شد امروز متعادل تر شده است.
اقتصام 9134** 2021** شماره 015 ساعت 11:04 تمام

سرخط اخبار اقتصاد