۱ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6500019
۰ نفر
اختصاصی/ رییس مرکز مدیریت راه های کشور:تردد در جاده های کشورعادی و روان است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/01 اقتصاد.راههای کشور.تردد تهران - مدیر مرکز مدیریت راههای کشور گفت: هم اکنون تردد درسطح جاده های کشور بصورت روان و عادی در جریان بوده و متوسط سرعت در شبکه راه های کشور 86 کیلومتر در ساعت است.
مسعود طبیبی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: بیش از 867 هزار و 97 مورد رفت و آمد در سطح جاده های دارای تردد شمار کشوراز ساعت 24 نیمه شب گذشته تاکنون گزارش شده است..
طبیبی ادامه داد: سهم عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین در سطح راه های کشورهمچنان در حال کاهش است و به هفت درصد رسیده که علت عمده آن محدودیت های ترافیکی اعمال شده توسط پلیس راه کشور بعلت انجام سفرهای نوروزی بوده است.
وی افزود: در برخی از جاده ها ممکن است بعلت بروز تصادف یا عوامل دیگر انسدادهای مقطعی در سطح جاده صورت گیرد اما تاکید می شود که رفت و آمد در سطح جاده های کشور در جریان است و هیچ مسیری بسته نیست.
مدیر مرکز مدیریت راههای کشور گفت: محورهای تهران - قم، قم - تهران، قزوین - رشت و محور کرج - چالوس (با 10 هزار و 660 مورد تردد و با میانگین سرعت 50 کیلومتر در ساعت ) از پرترددترین محورهای کشور از ساعت 24 شب گذشته تاکنون بوده است .
وی محورهای مشهد - سه راهی باغچه، شیراز - مرودشت، تهران - ایوانکه، چناران - مشهد، گرمسار- سمنان و آزاد راه قم - کاشان را از دیگر جاده های پرتردد کشور برشمرد و افزود: آزاد راه قم - کاشان تا روز گذشته چندان پرتردد نبوده اما از امروز در میان 10 محور پرتردد کشور قرار گرفته است.
طبیبی علت این امر را ناشی از افزایش میزان سفرهای نوروزی هموطنان به شهرهای جنوبی دانست و گفت: با توجه به شرایط جوی مناطق شمالی کشور در روزهای آینده، مردم سفر به سمت جنوب را بیشتر مد نظر دارند.
این مقام مسوول اظهار داشت: از ساعت 24 شب گذشته تاکنون 9 هزار و 274 وسیله نقلیه از مسیر قم - کاشان با سرعت متوسط 101 کیلومتر درساعت تردد کرده اند .
**سیستم هوشمند پلاک خوانی مدیر مرکز مدریت راه های کشور گفت: برای اولین بار در کشور از صبح روز جاری بحث زمان سفر را با سیستم هوشمند پلاک خوانی آغاز کرده ایم و بر این اساس، در آزادراه قزوین - رشت زمان سفر حدود 101 دقیقه است و هموطنان با اطلاع از این زمان می توانند سفر خود را ادامه دهند.
طبیبی افزود: در محور کرج - چالوس نیز هم اکنون زمان سفر حدود 250 دقیقه است و در ساعات آتی سیستم پلاک خوانی برای برآورد زمان سفر در محورهای فیروزکوه و هراز نیز پیگیری می شود تا با ارائه زمان سفر مردم بتوانند مسیر مناسبتری را انتخاب کنند.
وی در پایان ضمن آرزوی سفری خوش برای تمام مسافران نوروزی گفت: رانندگی در مسیرهای کشور باید با آرامش خاطر و پس از رفع خستگی صورت پذیرد، ضمن آنکه رعایت فاصله دو ثانیه از وسیله نقلیه جلویی که در سرعت 100کیلومتر درساعت حدود 55 متر است (معادل فاصله پایه دو چراغ روشنایی در آزادراه ها ) ضروری است .
اقتصام **9169** شماره 020 ساعت 14:29 تمام

سرخط اخبار اقتصاد