۱ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6500000
۰ نفر
سایپا در سال 90 بیش از 75 هزار دستگاه خودرو صادر می کند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/01 اقتصاد.آذربایجان.آذربایجان باکو - مدیر صادرات گروه خودروسازی سایپا گفت: سایپا در سال 90 صادرات بیش از 75 هزار دستگاه انواع خودرو را هدف گذاری کرده است.
احمد اسماعیلی روز یکشنبه در حاشیه هفتمین نمایشگاه بین المللی خودرو باکو به خبرنگار ایرنا، گفت: سایپا در سال 89 به نسبت سال 88 رشد 300 درصدی صادرات محصولات خود را به بازار کشورهای هدف تجربه کرد.
وی تصریح کرد: گروه خودروسازی سایپا در سال 89 موفق شد بیش از 45 هزار دستگاه خودرو تولیدی خود را به بازارهای هفت کشور صادر کند.
اسماعیلی یادآور شد: عراق، سوریه ،الجزایر ،مصر، ونزوئلا ،سودان و جمهوری آذربایجان از کشورهای هدف صادرات سایپا در سال گذشته بود و این شرکت درصدد است در سال 90 علاوه بر کشورهای یاد شده محصولات خود را به کشورهای اوکراین، بلاروس، نیجریه و کامرون نیز صادر کند.
وی با بیان آنکه سایپا در جمهوری آذربایجان بازار خوبی دارد، گفت: تاکنون بیش از 300 دستگاه سواری 132 و 141 در این کشور به فروش رفته است و گروه خودروسازی سایپا پیش بینی کرده در پایان سال 2011 بیش از 800 دستگاه سواری از خانواده پراید را در این کشور از طریق شرکت ماوی اوتو نماینده رسمی سایپا در جمهوری آذربایجان به فروش برساند.
مدیر صادرات گروه خودروسازی سایپا گفت: هزینه نگهداری پایین، خدمات پس از فروش مناسب و فراوانی لوازم یدکی از مزیت های عرضه محصولات سایپا در جمهوری آذربایجان است.
اسماعیلی اظهار داشت: مصرف بنزین کم خودروهای سواری سایپا و گرانی قیمت بنزین در جمهوری آذربایجان سبب شده، متقاضیان بیشتری برای خرید محصولات سایپا در این کشور تمایل نشان دهند.
هفتمین نمایشگاه بین المللی خودرو باکو با بیش از 100 شرکت خودروسازی و قطعه سازی از 13 کشور جهان، شامگاه یکشنبه بکار خود پایان داد و کشورهای آلمان، دانمارک، ایتالیا، چین ،مالزی، روسیه، لیتوانی، ترکیه، جمهوری اسلامی ایران،جمهوری آذربایجان، کانادا، سوییس و ژاپن در هفتمین نمایشگاه بین المللی خودرو باکو شرکت کرده بودند.
مهدی فطانت مسئول اجرایی غرفه شرکت خودروسازی سایپا گفت: گروه خودرو سازی سایپا با خودروهای سایپا 111، 132، 131، تیبا، وانت شوکا و نیسان وانت دیزلی در این نمایشگاه بین المللی شرکت کرده بود.
خاورم ** 1108 1080** شماره 001 ساعت 01:22 تمام

سرخط اخبار اقتصاد