امام جمعه اهل سنت زاهدان: حفظ امنیت کشور وظیفه آحاد ملت ایران است # زاهدان ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 25/12/85 داخلی.سیاسی.عبادی.نمازجمعه امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: حفظ ثبات و امنیت کشور امری لازم و وظیفه ای همگانی بر دوش آحاد ملت ایران است. مولوی "عبدالحمید اسماعیل زهی" در خطبه های نماز این هفته مسجد مکی اهل سنت زاهدان افزود: رعایت قانون و نظم جامعه بر همه افراد لازم بوده و هر کس مدعی داشتن حقوقی است باید مطالبات خود را تنها در چارچوب قانون پیگیری کند. وی افزود: اگر نارسایی و اشکالی در کشور موجود است باید تنها از راه قانون حل شود و هیچ کس حق ندارد امنیت کشور را بر هم زند. خطیب جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان افزود: ما مخالف انتقاد سازنده از دولت نیستیم ولی با هرنوع تخریب، تضعیف و اقدام علیه نظام اسلامی مخالفیم.
وی ادامه داد: همانطور که ایران اسلامی برای دفاع از حق مسلم خود در استفاده مشروع از فناوری هسته ای در مقابل دنیا ایستاده و مقاومت می کند ما نیز باید حقوق قانونی و مشروع خود را در چارچوب قانون و بر مبنای عقل و منطق دنبال کنیم و در این راه سکوت نمی کنیم. امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان افزود: ما به طور جدی حقوق مشروع خود را دنبال می کنیم اما با هر نوع اقدام غیر عقلانی و غیر منطقی مخالفیم.
وی افزود: بستن راه مردم و کشتار افراد بیگناه و انجام عملیات انتحاری در هیچ دین و مذهبی جایز نبوده و ما به شدت این کارها را محکوم می کنیم. مولوی عبدالحمید با اشاره به سالگرد شهدای حادثه تاسوکی افزود: واقعه تاسوکی جنایتی بزرک و دردآور بود که موجب شهادت 22 نفر از بهترین عزیزان ما شد. وی با محکوم کردن عاملان فاجعه تاسوکی افزود: اقدام تروریستی در جاده زابل- زاهدان با هیچ عقل و منطقی سازگاری نداشت و به هیچ شکلی قابل توجیه نیست. خطیب جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان همچنین وفات مولوی "محمد عمر سربازی" را به عموم مسلمانان تسلیت گفت و افزود: شخصیت مولانا محمد عمر سربازی در علوم فقه، حدیث، عرفان و تصوف بسیار بلند مرتبه بود به طوری که نظیر ایشان در زمان حاضر کمتر یافت می شود. وی برای آن عالم فقید از خداوند متعال علو درجات و برای بازماندگان وی صبر جزیل درخواست کرد. مولوی محمد عمر سربازی یکی از روحانیون اهل سنت استان بود که چند روز پیش به علت کهولت سن و بیماری در گذشت. 7307/653/566

سرخط اخبار جامعه