۲۷ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6228502
۰ نفر
پذیرش شرکت مخابرات در بورس ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/12/86 ارتباطات.توسعه ارتباطات مدیر عامل شرکت مخابرات اعلام کرد: شرکت مخابرات ایران از نظر بورس ، به عنوان یک شرکت قابل قبول پذیرفته شد .
صابر فیضیافزود : سهام این شرکت قابل عرضه در بورس اوراق بهادار است و زمان درج در تابلو بورس نیز بهزودی و با تصمیم شرکت بورس مشخص خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: پیش از این مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه سال 86، دولت را مکلف کرده بود تا 10 درصد از سهام شرکت مخابرات ایران را در سال جاری به متقاضیان عرضه کند.
فیضی در خصوص اقداماتی که طی سال جاری و به منظور آماده سازی مخابرات برای عرضه به بخش خصوصی صورت گرفته بود، گفت: پیش از این و طی چند مرحله، حسابرسی سالهای 85، 84 و میاندورهای سال 86 آماده و به مراجع ذیربط تحویل داده شد.
وی افزود : معرفی کارگزار شرکت مخابرات و همچنین ارایه پروانه اپراتور اول نیز از دیگر خواستههای سازمان بورس بود که طی سال جاری به نتیجه رسید مدیر عامل شرکت مخابرات ایران تاکید کرد: بر این اساس، شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن به عنوان کارگزار معرف انتخاب و همچنین کلیات پروانه اپراتور اول نیز به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رسید.
وی اظهار داشت: تصویب اساسنامه شرکت مخابرات ایران در هیات وزیران و همچنین باقی ماندن بخش حاکمیتی فناوری اطلاعات در اختیار دولت، از دیگر تصمیمات مهمی بود که طی سال جاری و از سوی مراجع ذیربط در خصوص واگذاری مخابرات ایران به بخش خصوصی اتخاذ شد.
وی اظهار امیدواری کرد که با شرایط به وجود آمده، سهام شرکت مخابرات ایران هر چه زودتر روی تابلو بورس به متقاضیان عرضه شود.
شماره 093 ساعت 15:15 تمام

سرخط اخبار جامعه