نماینده شیلات در کیش، صید هامور ماهیان را به مدت دو ماه ممنوع اعلام کرد ......................................................................
کیش، خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/12/86 داخلی.اقتصادی.شیلات.
نماینده شیلات در جزیره کیش گفت: با توجه به ممنوعیت صید گونه های حساس و اقتصادی، صید هامور ماهیان از اول فروردین ماه تا آخر اردیبهشت ماه سال 1387 در آب های استان هرمزگان و جزیره کیش ممنوع است.
آیت الله خدایی، دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در کیش افزود: برای حفاظت از نوزادان آبزی و با توجه به زمان آغاز تخم ریزی هامور ماهیان، ممنوعیت صید این گونه آبزیان از اول فروردین تعیین شده است.
وی افزود: ممنوعیت استفاده صیادان از تورهای نایلونی تک رشته ای (منو فلامنت ) همچنان به قوت خود باقی است.
خدایی افزود:باهماهنگی انجام شده با نیروی انتظامی ویژه کیش با متخلفین طبق قانون حفاظت و بهره برداری از منابع آبزی جمهوری اسلامی ایران رفتار خواهد شد.
نماینده شیلات در جزیره کیش گفت: هم اکنون تعداد شناورهای صیادی که از شیلات کیش مجوز می گیرند 70 فروند قایق و 16 فروند لنج صیادی است.
خدایی متوسط صید سالانه توسط صیادان کیش را 600 تن اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش تعداد شناورهای صیادی این مقدار برای سال آینده رشد قابل توجهی خواهد داشت.
وی در خصوص محدوده فعالیت صیادان کیش نیزگفت: صیادان جزیره کیش از جنوب جزیره سیری تا جنوب جزیره لاوان در آبهای اطراف جزیره کیش به فعالیت صیادی مشغول هستند.
جزیره کیش بامساحتی درحدود 90 کیلومتر مربع در 18 کیلومتری کرانه جنوبی ایران قرار گرفته و سالانه بیش از یک میلیون و 300 هزار گردشگر داخلی و خارجی به این جزیره سفر می کنند.ک/3 1743/1108/675 شماره 076 ساعت 14:08 تمام

سرخط اخبار جامعه