طراحی وتولید شوینده پره های کمپرسور توربین های گازی توسط متخصصان داخلی ....................................................................
تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 08/05/86 داخلی.اقتصادی.گاز.توربین.شوینده.
محققان پژوهشگاه صنعت نفت موفق به طراحی اجزا، تولید، آزمایش کاربردی وتولید شوینده پره های کمپرسور توربین با استفاده از مواد اولیه ساخت داخل شدند.
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت،دکتر" داریوش فرخانی" مسوول طرح یادشده روز دوشنبه با بیان این مطلب گفت : شست و شوی دوره ای پره های کمپرسور توربین در نیروگاه ها، تلمبه خانه هاوایستگاه های تقویت فشار گاز به منظور حفظ و استمرار کارایی و سلامت توربین توصیه و بر اجرای آن به صورت دوره ای تاکید می شود.
وی در ادامه افزود: با بکارگیری بسته شوینده با مشخصات مطلوب ، ذرات، رسوب ها و آلودگی های پره ها که باعث افت در خروجی و کارایی و بازده توربین می شود، حذف و کارایی تولید دچار اختلال نمی شود.
فرخانی تاکید کرد، با توجه به ویژگی های آلیاژها و همین طور نوع پوشش - های بکار گرفته شده در ساخت پره ها، رعایت استانداردهای بین المللی در ساخت این شوینده ضرورت حیاتی دارد. عدم خوردگی و آسیب به پوشش پره ها از جمله نکاتی است که باید رعایت شود.
وی افزود: حلال شوینده پره های کمپرسور توربین های گازی (CPI) مجموعه ای هماهنک از مواد فعال سطحی می باشد که بااستفاده از فرآورده های داخلی تولید و در زمان حاضر تمامی نیازهای صنایع کشور شامل نیروگاه ها، شرکت مپنا (مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران ) ، شرکت ملی گاز ایران،مدیریت خطوط لوله ، مدیریت مناطق نفت خیز و ... را پوشش می دهد و تامین می کند.
فرخانی تصریح کرد، شوینده CPI دارای عملکرد مطلوب پاک کنندگی درمقایسه با نمونه های معتبر خارجی می باشد. از طرفی ارزیابی پساب حاصل از شست و شوی پره ها با استفاده از این شوینده نشان دهنده عدم هرگونه خوردگی و آسیب به پره ها می باشد.
اقتصام. 1561 / 1557 شماره 019 ساعت 10:26 تمام

سرخط اخبار جامعه