۳۱ شهریور ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6215801
۰ نفر
نظام زنبورداری ایران تدوین می شود ..............................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 31/06/86 داخلی.اقتصادی.کشاورزی.زنبورداری.
سرپرست دفتر امور پرورش و بهبود تولیدات طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم وزارت جهاد کشاورزی از تدوین نظام زنبورداری ایران در قالب لایحه حفظ و حراست از منابع دامی کشور خبر داد.
به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، "حسین دماوندی نژاد" هدف از تدوین نظام زنبورداری کشور را ساماندهی و قانونمند کردن فعالیتهای زنبورداری کشور عنوان کرد.
وی با بیان آنکه جایگاه استقرار کلینیکهای زنبورداران در مناطق دوردست و صعب العبور قرار دارد، بر حمایت بیشتر از آنان تاکید کرد.
وی در همین حال نقش گرده افشانی در افزایش محصولات باغی و زراعی را با اهمیت خواند و تصریح کرد: استقرار کندوهای عسل در اطراف اراضی کشاورزی، تولید محصولات باغی و زراعی را تا چندین برابر افزایش می دهد.
وی، عدم آمادگی و آگاهی کشاورزان از مزیتهای گرده افشانی و مسایل مالکیتی آنان را از موانع استقرار کندوهای عسل در اطراف اراضی کشاورزی برشمرد و اظهار داشت: ما به دنبال آن هستیم تا ستاد گرده افشانی را فعال کنیم که این امر نیازمند هماهنگی و همکاری تشکلها، سازمان محیط زیست و سایر دستگاههای ذیربط است.
دماوندی نژاد با بیان آنکه ایران به لحاظ شرایط اقلیمی و وجود چهار فصل دارای ظرفیتهای بالایی برای توسعه زنبورداری است، از تشکلها و انجمنهای زنبورداری خواست برای استفاده هرچه بیشتر از این ظرفیتهای خدادادی به منظور افزایش محصولات زنبور عسل، فعالیت خود را توسعه دهند.
اقتصام ـ 9134/1558/ شماره 188 ساعت 15:14 تمام