کودکان ایرانی رتبه برتر مسابقه بین المللی نقاشی صلح هیروشیماراکسب کردند .....................................................................
تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 01/02/86 داخلی.اجتماعی.فرهنگی.کودکان.
کودکان ایرانی رتبه برتر بیست ویکمین دوره مسابقه بین المللی نقاشی صلح کودکان در هیروشیمای ژاپن را کسب کردند.
به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا ، در این دوره ازنمایشگاه بین المللی نقاشی "صلح کودکان" که همه ساله در هیروشیمای ژاپن برگزار می شود، کودکان و نوجوانان ایرانی برای دومین بار جوایز ارزشمندی ازجمله دیپلم افتخار کسب کردند.
در این نمایشگاه که همه ساله موزه صلح هیروشیما در آذر ماه میزبان و برگزارکننده آن است، آثاری از نقاشی های کودکان 7 تا 15 ساله سراسر جهان با موضوع "صلح" در معرض نمایش گذاشته می شود.
دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه نقاشی هیروشیما اخیرا نتایج این مسابقه را در اختیار انجمن حمایت از قربانیان سلاحهای شیمیایی قرار دادند.
امسال نیز بیش از شش هزار و500 نقاشی از کشورهای مختلف جهان از جمله آمریکا، روسیه، چین، کره شمالی، ایران، استرالیا، سریلانکا، فرانسه و ژاپن در این مسابقه شرکت کردند که در این میان پنج نفر از کودکان ایرانی حائز رتبه برتر شدند.
با ارتباط ایجاد شده میان انجمن حمایت از قربانیان سلاحهای شیمیایی و موزه صلح هیروشیما از این پس کودکان و نوجوانان ایرانی می توانند برای شرکت در این مسابقه بین المللی آثار خود را در قالب "نقاشی" و با موضوع "صلح" به آدرس تهران این انجمن ارسال کنند.
"مهسا بناکرمانی" 13 ساله از مشهد ، "امیر عرشیا ده بزرگی" هشت ساله از تهران ، "گیسان مختارزاده" 10 ساله از تهران، "اشرف منتظری" 11 ساله از شاهرود و "زهرا مرادی" 11 ساله از سنندج برندگان این مسابقه بودند.
اجتمام/9115/1611 شماره 129 ساعت 26:16 تمام انتهای پیام E01.16-26-29

سرخط اخبار جامعه