۲۹ اسفند ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6188988
T T
۰ نفر
26 کشته و 123 مجروح در 94 فقره تصادف شب و روز گذشته ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/30 سیاسی.ترافیک جاده.مرکز کنترل ترافیک پلیس راه رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راه کشور ، گفت: در شبانه روز گذشته 94 فقره تصادف در جاده های کشور رخ داد که براثر آن، 26 تن جان باختند و 123 نفر نیز مجروح شدند.
سرهنگ حسین علیشاهی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، خاطرنشان کرد که آمار کشته شدگان مربوط به سرصحنه بوده و حال تعداد زیادی از مجروحان نیز وخیم گزارش شده است.
وی مهمترین علل تصادفات سفرهای نوروزی امسال که بالاترین رقم را به خود اختصاص می دهد را انحراف به چپ ذکر کرد و ادامه داد: عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از سرعت های غیر مطمئنه و عدم توجه به جلو از دیگر علل اصلی این حوادث رانندگی است .
رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راه کشور، مسیرهای تهران - مشهد و نیز محورهای منتهی به آذربایجان شرقی، ورودی به شهرهای اصفهان و شیراز و نیز استان خوزستان را پرترافیک ذکر کرد.
علیشاهی، گفت: ترافیک استان خوزستان بویژه مسیرهای اهواز - خرمشهر به دلیل سفر مسافران نوروزی برای بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس و نیز کاروان های راهیان نور است .
به گفته وی در جاده کرج تا تونل کندوان و نیز جاده قزوین - رشت حرکت به کندی صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: بجز مسیر تهران - مشهد در محدوده سمنان که در شبانه روز گذشته ترافیک بسیار سنگین بود ترافیک در سایر مسیرهای یاد شده روان است و با قفل مسیر مواجه نشده ایم .
رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راه کشور ارایه آمار مقایسه ای از ترافیک و نیز تلفات ناشی از تصادفات را به آینده نزدیک موکول کرد.
سیام/1823 شماره 004 ساعت 13:12 تمام

سرخط اخبار جامعه