۲۷ اسفند ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6188851
۰ نفر
اختصاصی ایرنا/ 15هزار نیروی امدادی و بیش از سه هزار آمبولانس امروز آماده باش هستند ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/27 اجتماعی.بهداشت.چهارشنبه سوری رییس اورژانس کشور از آماده باش سه هزار و 500 دستگاه آمبولانس با 15هزار نیروی امدادی شامل پزشک ، پرستار و امدادگر در سراسر کشور در امروز و امشب برای ارائه خدمات امدادی در حوادث احتمالی مراسم چهارشنبه سوری خبر داد.
دکتر غلامرضا معصومی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: سعی کردیم پایگاههای شهری کشور را که شامل 667 پایگاه هستند برای امروز فعالتر کنیم تا به محض هر گونه حادثه ای نیروهای امدادی سریعا به محل اعزام و کمک رسانی انجام شود.
وی اظهار داشت: با برخی از بیمارستانهای کشور بویژه بیمارستانهای مرکز سوختگی هماهنگی های لازم انجام شده ، تا اقدام به بستری حادثه دیدگان کنند معصومی با اشاره به اینکه مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی وزارت بهداشت از یکماه پیش اقدام به فعالیتهای پیشگیری از سوانح کرده است ، گفت : پخش تیزر ، توزیع جزوه اطلاعاتی در ادارات در خصوص سوانح و حوادث و اطلاع رسانی از عمده فعالیتهای اورژانس طی یکماه اخیر است .
رییس اورژانس کشور به آمار مصدومان چهارشنبه سوری سال گذشته اشاره کرد و افزود: در چهار شنبه سوری سال گذشته هزار و 117 نفر درسراسر کشور آسیب دیدند.
معصومی اظهار داشت :اورژانس 115 کشور در چهارشنبه سوری سال گذشته 490 ماموریت را در سراسر کشور برای کمک به آسیب دیدگان چهارشنبه سوری انجام داد که از این تعداد ماموریت 258 مورد انتقال به بیمارستان و 230مورد درمان سطحی و سرپایی در محل انجام شده بود.
9022//1599 شماره 018 ساعت 11:05 تمام

سرخط اخبار جامعه