تداوم اندیشه امام خمینی (ره ) راه پیشرفت و توسعه نظام جمهوری اسلامی است ....................................................................
خاش ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 13/03/87 داخلی.اجتماعی.مراسم.ارتحال امام.
امام جمعه خاش گفت: تداوم اندیشه و تفکر حضرت امام خمینی (ره ) و پیروی از سیره آن بزرگوار تنها راه پیشرفت و ترقی نظام جمهوری اسلامی است.
حجت الاسلام محمدحسین میری روز دوشنبه در "همایش شعر وصال یار" در حسینیه صاحب الزمان (عج ) خاش با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل از ایشان به عنوان الگو و اسوه تقوا و شخصیتی بااخلاق، شجاع، مدیر و مدبر یاد کرد.
وی بیان کرد: تبیین قلمرو دین و نقش آن در زندگی فردی و اجتماعی برای پاسخگویی به نیازهای انسان معاصر از مهمترین اهداف رهبر کبیر انقلاب اسلامی بوده است.
او افزود: پیروی از سیره حضرت امام خمینی (ره ) می تواند کشور را به پیشرفت و توسعه همه جانبه رساند.
امام جمعه خاش ادامه داد: اکنون انقلاب اسلامی با درایت و هوشیاری مقام معظم رهبری مسیر توسعه و رشد را طی کرده و این برای دشمنان بسیار نگران کننده است.
به گزارش ایرنا، فرماندار خاش نیز در این همایش گفت: پیروزی انقلاب اسلامی و حضور جوانان در عرصه های مختلف از جمله دفاع مقدس بخاطر تاثیر پذیری مردم از شخصیت والای خمینی کبیر بود.
رحمدل بامری بیان کرد: مردم انقلابی خاش در سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره ) با پوشیدن لباسهای سیاه و سیاه پوش کردن معابر و خیابانها در حزن و اندوه فرو رفته و با شرکت در آیینهای ویژه یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب اسلامی را گرامی می دارند. وی اظهار داشت: مردم و مسوولان این شهرستان با برگزاری هرچه باشکوهتر آیین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره ) یک بار دیگر با رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید میثاق می کنند.
فرماندار خاش بر همکاری گسترده دستگاه های اجرایی با ستاد هماهنگی مراسم ارتحال امام خمینی (ره ) برای اجرا هرچه بهتر ویژه برنامه های سالگرد رحلت ایشان تاکید کرد.
در این همایش شماری از شاعران این شهرستان به خواندن اشعار خویش در وصف امام راحل پرداختند.
همزمان با این همایش محفل انس با قرآن کریم به مناسبت نوزدهمین سالگرد ارتحال ملکوتی بینان گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی در همان محل برگزارشد.
شهرستان خاش با 168 هزار نفر جمعیت در جنوب زاهدان قرار دارد. ک/2 7313/653/660 شماره 144 ساعت 15:00 تمام