مصرف غذاهای سالم در طول سفر از ابتلا به بیماری های روده ای جلوگیری می کند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/29 اجتماعی.بهداشت.سفر تهران - کارشناس آموزش اورژانس کشور با بیان اینکه مسافران نوروزی ممکن است در طول سفر با مسمومیت ها و بیماری های روده ای که با تب، استفراغ و دردهای شکم همراه است، مواجه شوند، گفت: مصرف غذاهای سالم در طول سفر می تواند از ابتلا به این بیماری ها پیشگیری کند.
آرزو دهقانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: مسمومیت ها و بیماری های روده ای همچون اسهال در بیشتر موارد پس از چهار تا پنج روز فروکش می کند و برای جلوگیری از آن می توان نوشابه های گاز دار و نوشیدنی های داغ همچون چای یا قهوه مصرف کرد.
وی گفت: در طول سفر بهتر است آب های آشامیدنی که داخل بطری های پلمب شده عرضه می شوند و همچنین میوه و سبزی های خامی که می توان پوست آنها را کند ، مصرف شود.
دهقانی با بیان اینکه مصرف آنتی بیوتیک هایی که پزشک تجویز می کند، باعث می شود علائم مسمومیت با سرعت بیشتری بهبود پیدا کند، تصریح کرد: کودکان ، زنان باردار و افراد سالمند ممکن است بر اثر اسهال به آسانی دچار کم آبی بدن شوند، این افراد بهتر است از پودر یا محلول هایی که برای رفع کم آبی وجود دارد همچون محلول ORS استفاده کنند.
کارشناس آموزش اورژانس خاطرنشان کرد: اگر کودک تب بالای 39 درجه داشت و دچار کم آبی شدید شده بود و مرتبا استفراغ می کرد، باید او را سریع نزد پزشک برد.
اجتمام 9102** 1568 شماره 013 ساعت 15:49 تمام

سرخط اخبار جامعه