۲۱ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6141936
۰ نفر
شهردار تهران خواستار شد: افزایش مشارکت شهروندان در توسعه فضای سبز پایتخت ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/21 اجتماعی.شهری.فضای سبز تهران - شهردار تهران با اشاره به تلاش دو چندان شهرداری در توسعه فضای سبز پایتخت گفت: شهرداری به اندازه توان خود در مسیر توسعه فضای سبز درون شهری گام برداشته و باید به سمتی برویم که مشارکت بیشتر و معنی دار مردم در توسعه فضای سبز را شاهد باشیم.
به گزارش خبرنگار شهری ایرنا، محمدباقر قالیباف روز شنبه در مراسم آغاز به کار نمایشگاه گل و گیاه تهران اظهارداشت: اگر شهروندان دست به دست هم دهند و مدیریت شهری پیوند عمیقی میان شهروندان با طبیعت ایجاد کند، آرامش ذهنی و عینی به شهروندان هدیه داده شده و شادابی، صمیمیت و نشاط به جامعه پر استرس شهری وارد می شود.
شهردار تهران با بیان اینکه از مهم ترین نیازهای انسان پیوند با طبیعت است، تاکید کرد: یکی از معیارهای مهم سنجش سلامت در یک شهر میزان فضای سبز و توسعه گل و گیاه آن شهر است که باید به این مساله به عنوان یک نیاز ضروری و نه یک موضوع تشریفاتی توجه کرد.
علیرضا عجایبی رئیس اتحادیه گل و گیاه کشور نیز در سخنانی با اشاره به ایجاد فضای سبز و توسعه آن در نقاط مختلف شهر تهران اظهار داشت: اکنون گل و گیاه با شهرداری عجین شده و ما توانستیم اکنون با کمک شهرداری به دنیا نشان دهیم که تولیدکننده هم هستیم.
وی افزود: با همت شهرداری و با کمک وزارتخانه های کشاورزی و بازرگانی احداث پایانه ویژه گل و گیاه در حال اتمام است که امیدواریم سال آینده راه اندازی و به عنوان سکوی پرتاب گل و گیاه ایران فعالیت کند.
تهرام9100//1556/ شماره 067 ساعت 17:36 تمام

سرخط اخبار جامعه