۱۰ مهر ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6133017
۰ نفر
ورزشکاران ،اهداکننده مستمر خون می شوند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/07/10 اجتماعی.بهزیستی.ژنتیک تهران-در تفاهم نامه مشترکی که امروز دهم مهر ماه میان سازمان انتقال خون و سازمان تربیت بدنی به امضا رسید ورزشکاران 10 درصد از خون اهدایی کشور را تامین خواهند کرد و به جمع اهداکنندگان مستمر می پیوندند.
به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان انتقال خون ایران این تفاهم نامه میان سعیدلو، معاون رییس جمهوری و ریاست سازمان تربیت بدنی و ابوالقاسمی، مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران منعقد شد.
رییس سازمان تربیت بدنی نیز در این مورد گفت: فرهنگ اهدای خون به فرهنگ جوانمردی بسیار نزدیک است و این عمل انساندوستانه با فرهنگ ورزشکاران ما پیوندی نزدیک دارد.
سعیدلو، ورزشکاران را الگوهای جامعه دانست و افزود : اهدای خون این قشر علاوه بر تامین خون مورد نیاز سبب خواهد شد که جوانانی که به این ورزشکاران عشق می ورزند و آنان را الگوی خود قرار می دهند به این عمل انساندوستانه تشویق شوند.
وی، فراهم شدن بستر مشترک همکاری میان سازمان انتقال خون ایران و سازمان تربیت بدنی را بسیار مناسب دانست و از ورزشکاران خواست در مواقعی که کارشناسان انتقال خون آنان را واجد شرایط اهدا می دانند در این کار انساندوستانه سهمی داشته باشند.
وی،احیای یک زندگی را احیای همه جامعه دانست و افزود : ایرانیان همیشه در اهدای خون پیشقدم بوده اند و فرهنگ فعالیت انساندوستانه در میان همه ما وجود دارد و چه خوب است که جامعه ورزش در این زمینه پیش گام باشد زیرا اهدای خون نه تنها با ورزش و سلامتی منافاتی ندارد بلکه ضامن آن است.
وی در مورد این تفاهم نامه گفت: بر اساس این تفاهم نامه در مواقع اضطرار یا به شکل مستمر ورزشکاران و تماشاچیان سالن های ورزشی در اهدای خون مشارکت خواهند داشت.
مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران نیز از برگزاری این مراسم که به ابتکار رییس سازمان تربیت بدنی صورت گرفته بود تشکر کرد و افزود : سرمایه اصلی ما یک میلیون اهداکننده است و سه ویژگی مهم برای سلامت منابع خونی در نظر گرفته می شود که عبارت است از سلامت جسمی، سلامت روان، سلامت نفس و ورزشکاران این سه خصوصیت را به خوبی دارا هستند.
حسن ابوالقاسمی، اظهار امیدواری کرد در این تفاهم نامه نه تنها 10 درصد از اهداکنندگان مستمر را ورزشکاران تشکیل دهند بلکه 100 درصد اهدا کنندگان نیز به ورزش رو بیاورند.
وی،ورزشکاران حرفه ای را الگویی برای ایجاد انگیزه در جوانان خواند و افزود : اهدای خون این افراد و رسانه ای شدن این فعالیت خدا پسندانه به افزایش آمار اهدای خون کمک می کند. وی اظهار امیدواری کرد که تحت هیچ شرایطی هیچ بیماری در بیمارستانهای کشور در انتظار رسیدن خون و فرآورده های خونی نماند.
جتمام 9134** / شماره 055 ساعت 16:24 تمام

سرخط اخبار جامعه