پوشیدن لباس های محافظ نسبت به استفاده از کرمهای ضد آفتاب ترجیح دارد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/01/25 اجتماعی.سلامت.کرم های ضدآفتاب تهران- نباید به عنوان خط اول دفاعی در برابر پرتوهای زیان آور خورشید به کرم های ضد آفتاب اعتماد کرد بلکه باید از لباس مناسب استفاده کرد و یا به طور کلی از رفتن به زیر آفتاب چشم پوشید.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ازپایگاه اطلاع رسانی لایوساینس، محققان معتقدند پوشیدن لباس های محافظ در برابر نور و کلاه و قرارگرفتن حداقل در مقابل نور خورشید نسبت به استفاده از کرم های ضدآفتاب مرجح است.
کارشناسان پوست می گویند: نباید از کرم های ضدآفتاب در تلاش برای افزایش زمان قرارگیری در معرض نورخورشید به حداکثر سوء استفاده کرد.
به نظر این کارشناس بهترین لباس برای محافظت در برابر نور خورشید لباس های ضخیم با بافت ریز است که از پارچه های کتان زبر، پشم یا پلی استر دوخته شده باشند و نه از پارچه های نخی یا پنبه ای یا استات.
همچنین لباس های خشکی که پس از شستن آب رفته اند، نسبت به لباس های تر یا روشن یا چسبان نسبت به اشعه ماوراء بنفش نفوذناپذیرتر هستند.
دکتر لوتن شلاگراز بیمارستان تریملی سوئد در مورد نحوه استفاده از کرم های ضدآفتاب می گوید: کاربرد مقدار فراوان از کرم ضدآفتاب در درجه اول اهمیت قرار دارد و در درجات بعدی استعمال یکنواخت و طیف اختصاصی جذب اشعه کرم مورد استفاده مهم است.
براساس این گزارش ثابت شده است که کرم های ضدآفتاب از آسیب پوست در نتیجه اشعه ماوراء بنفش و نیز دو نوع از سه نوع سرطان شایع پوست پیشگیری می کند اما به گفته دکتر استفان لوتن شلاگر به طور قطعی ثابت نشده است که کرم های ضدآفتاب در مقابل مرگبارترین نوع سرطان پوست یعنی ملانوم محافظت ایجاد .
اجتمام **ز.س// شماره 015 ساعت 10:42 تمام

سرخط اخبار جامعه