۲۳ مهر ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6117976
۰ نفر
رییس بیمارستان مسیح دانشوری: بیش از 40 پیوند ریه و 70 پیوند قلب بصورت رایگان در بیمارستان مسیح دانشوری انجام شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/07/23 اجتماعی.همایش.بهداشت.پیوند تهران - رییس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: بیش از 40 پیوند ریه و 70 پیوند قلب در سال های اخیر بصورت رایگان در این بیمارستان انجام شد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی ایزنا ، علی اکبر ولایتی روز شنبه در حاشیه پنجمین کنگره بین المللی بیماری های ریه و مراقبت های ویژه سل در جمع خبرنگاران افزود: در اروپا پیوند ریه در حدود 300 هزار دلار و در ایران 70 هزار دلار هزینه در بر دارد که در مورد پیوندهای اعلام شده در کشور هیچ پولی از بیماران دریافت نشده است.
وی اظهار داشت: دولت بابت پیوند مبلغی را پرداخت می کند اما این مبلغ کفاف هزینه کامل پیوند را نمی دهد.
ولایتی ادامه داد: در حدود 30 تا 40 درصد هزینه های پیوند توسط دولت پرداخت می شود و بقیه به عهده بیمارستان است.
رییس بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص کنگره بین المللی ریه و مراقبت های ویژه سل گفت: این همایش بصورت بین المللی برگزار می شود و نمایندگان مختلفی از جمله نماینده اتحادیه بیماری های تنفسی در آمریکا و انجمن های جراحی، آلرژی، آسم و غیره در این همایش حضور دارند.
وی اظهار امیدواری کرد تا حاصل تبادل نظرها و همکاری های بین المللی بصورت جدی منجر به مقابله با بیماری های ریوی شود.
به گفته ولایتی، استفاده از تجربیات کشورهای دیگر در زمینه بیماری های آلرژی و آسم می تواند به درمان بیماری های مقاوم و فوق مقاوم سل منجر شود اجتمام 9022**9105** ** **1569 88206059 شماره 017 ساعت 11:30 تمام

سرخط اخبار جامعه