در مناطق سیل خیز آذربایجان غربی سیستم هشدار دهنده سیل نصب می شود ................................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 07/07/1390 اقتصاد.خطرات سیل.سیستم هشدار دهنده ارومیه - مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: با هدف کاهش خطرات سیل، در مناطق سیل خیز این استان، سیستم هشدار دهنده سیل نصب می شود.
"فرخ مطلبی فر" عصر روز چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات ناشی از سیلاب های اخیر در چالدران اظهار کرد: اجرای این طرح با هماهنگی ستاد حوادث غیرمترقبه آذربایجان غربی و فرمانداری های شهرستان ها در مناطق سیل خیز استان اجرا می شود.
وی گفت: طرح نصب سیستم هشدار دهنده سیل با شناسایی شدن مناطق سیل خیز توسط کارشناسان فرمانداری های شهرستان ها نیز نصب می شود.
مدیرکل هواشناسی استان افزود: با نصب این سیستم، 20 دقیقه قبل از وقوع سیل با ارسال پیام به اعضای ستاد مدیریت بحران وقوع سیل هشدار داده می شود.
وی به بارش های 48 ساعت اخیر در استان اشاره کرد و گفت: در طی این دو روز 5.5 میلیمتر بارندگی را در استان شاهد بودیم در حالی که در مدت مشابه سال گذشته با 0.7 میلیمتر بارش رو به رو بودیم.
"ستار پوررسول" بخشدار مرکزی چالدران نیز در این جلسه با اعلام اینکه این شهرستان از مناطق سیل خیز استان محسوب می شود گفت: امسال 150 میلیارد ریال خسارت در جریان سیل به چالدران وارد شده است.
وی افزود: نصب سیستم هشدار دهنده سیل می تواند نقش موثری در کاهش خسارت داشته باشد.
7128/581

سرخط اخبار جامعه