جشن پایان جاده های خاکی روستایی در اردل برگزار می شود .....................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 06/07/1390 اجتماعی.فرمانداری اردل.جشن پایان جاده خاکی شهرکرد - فرماندار اردل گفت: با به بهره برداری از محورهای روستایی "گوزلک لندی و کاوند درویشان " در بخش میانکوه در نیمه دوم امسال ، جشن تمام شدن جاده های خاکی روستایی این شهرستان برگزار می شود.
"فیروز خسروی" روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر محورهای روستایی گوزلک لندی با 17 کیلومتر و کاوند درویشان با 4.5 کیلومتر در دست پیمانکاران قرار دارند.
وی گفت: محور شهرکرد اردل که محور اصلی ورود به این شهرستان است با آبگیری سد کارون چهار مسدود شد که در حال حاضر با اعتباری 900 میلیارد ریال در سه فاز در دست بازسازی است.
خسروی افزود: در این محور شش کیلومتری، پل 380 متری کارون چهار و بیش از دو کیلومتر تونل ساخته خواهد شد.
فرماندار اردل تصریح کرد: این محور تاکنون بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و براساس جدول زمانبندی باید در اردیبهشت سال آینده بهره برداری شود.
این مسئول از جاده فارسان دشتک مسجد سلیمان و جاده شهرکرد اردل ایذه به عنوان پروژه های ملی این شهرستان نام برد و گفت: به محض دریافت اعتبارات ملی در شش ماهه دوم امسال در این دو محور شاهد ترافیک بهتری خواهیم بود.
خسروی افزود: در محور اردل دوپلان معروف به گورمیزه نیز از محل اعتبارات استانی و وزارت کشور تا کنون 50 میلیارد ریال هزینه شده و برای دریافت ردیف ملی تلاش می کنیم.
وی تصریح کرد: این محور که همخط با جاده خوزستان است 15 کیلومتر طول مسیر را کوتاهتر و نقطه حادثه خیز گردنه باجگیران را حذف خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا شهرستان اردل 70 هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن در فاصله 90 کیلومتری شهرکرد قرار دارد.
547/7361

سرخط اخبار جامعه