۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 6102703
۰ نفر
رییس جامعه خیرین مدرسه ساز استان تهران: شهر تهران برای ساخت فضای آموزشی به توجه ویژه نیاز دارد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/02/31 اجتماعی.آموزش و پرورش.نوسازی مدارس تهران-رییس جامعه خیرین مدرسه ساز استان تهران از شهرتهران به عنوان یکی از محروم ترین شهرهای کشور به لحاظ برخورداری از فضاهای آموزشی یاد کرد و گفت :نیازمند توجه ویژه به ساخت مدارس و فضاهای آموزشی در این شهر هستیم به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا ،امیر نعمت بنی آدمدرحاشیه برگزاری سیزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران در جمع خبرنگاران افزود: در 12سال گذشته خیرین مدرسه ساز استان تهران 700مدرسه با بیش از هفت هزار کلاس درس احداث و تحویل آموزش و پرورش داده اند.
وی با بیان این که هم اکنون 120 هزار خیر مدرسه ساز در سطح کشور در امر مدرسه سازی فعالیت دارند ،گفت : با کمک های این افراد و ساخت فضاهای آموزشی توسط آنها توانسته ایم بخش مهمی از مدارس چهار ، سه و دو نوبته کشور را به یک نوبته تبدیل کنیم .
همچنین در حاشیه این نشست ،رییس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور به خبرنگاران گفت : پیش بینی می کنیم تعهدات خیرین در حوزه مدرسه سازی امسال به بیش از دوهزار میلیارد تومان برسد .
محمدرضا حافظیافزود:فعالیت خیرین از 13سال پیش آغاز شده و این افراد در طول این سال ها سعی کرده اند با کمک های نقدی و اهدای زمین و ملک ،دولت را در اجرای برنامه احداث فضاهای آموزشی کمک کنند.
وی با بیان این که امسال در 31 استان و 500 شهر کشور جشنواره تجلیل از خیرین برگزار می شود ، خاطرنشان کرد : امسال تعهدات خیرین و مشارکت آنها نسبت به سنوات گذشته افزایش چشمگیری داشته است .
حافظی ادامه داد : خیرین مدرسه ساز بستر ساز فضاهای فیزیکی آموزشی هستند اما رکن اصلی این بخش معلمان هستند که به دانش آموزان ارزش می دهند .
رییس آموزش و پرورش تهران نیز با بیان این که 60درصد خیرین مدرسه ساز کشور ساکن پایتخت هستند ،گفت : بیشترین میزان سرمایه گذاری آنها برای مدرسه سازی خارج از حوزه استان تهران است .
سید علی یزدی خواه افزود : در تهران سه هزار و 951 ساختمان آموزشی وجود دارد که هزار و 97 ساختمان آن بیش از 40سال قدمت دارند یعنی یک چهارم فضاهای آموزشی کشور ازقدمتی بیش از 40سال برخوردارند.
وی تاکید کرد : با کمک خیرین در حوزه شهر تهران هدف گذاری ما جذب 150 میلیارد تومان تعهد خیرین بوده است که این میزان امسال به بیش از 200 میلیارد تومان افزایش یافته است .
یزدی خواه ادامه داد : در 12 سال گذشته 440میلیارد تومان تعهدات خیرین تهران بوده است که 70درصد آن اجرایی شده است.
سیزدهیمن جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران عصر شنبه با حضور وزیر آموزش و پرورش ، رییس سازمان نوسازی ،توسعه و تجهیز نوسازی کشور ، استاندار تهران و خیرین استان تهران در سالن اجلاس سران برگزار شد.
اجتمام 1580**9102** شماره 053 ساعت 18:32 تمام

سرخط اخبار جامعه