۲ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۱:۰۱
کد خبر: 6100017
۰ نفر
رییس پلیس راه استانهای تهران و البرز: تصادف رانندگی منجر به فوت در این استانها رخ نداده است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/02 اجتماعی.داخلی.پلیس راه.البرز کرج - رییس پلیس راه استانهای تهران و البرز گفت : از آغاز سفرهای نوروزی ، تاکنون تصادف رانندگی منجر به فوت در محورهای ارتباطی این استانها رخ نداده است.
سرهنگ همایون شریفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همکاری رانندگان با پلیس راه و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط آنان از دلایل مهم نبود تصادفات رانندگی منجر به فوت در جاده های این استانها است .
وی بدون ذکر آماری خاطرنشان کرد: بیشتر تصادفات رانندگی در محورهای ارتباطی این استانها خسارتی بوده و در مواردی نیز جراحت سطحی به همراه داشته است.
وی یادآور شد: امسال در اجرای طرح نوروزی شمار زیادی از ماموران پلیس راه در قالب گروههای گشتی و ثابت کار کنترل و هدایت عبور و مرور خودروها در محورهای ارتباطی استانهای تهران و البرز را بر عهده دارند.
شریفی گفت: اکنون محورهای کرج - چالوس ، هراز ، کرج - قزوین ، تهران - گرمسار و تهران - قم دارای بار ترافیکی سنگین و نیمه سنگین بوده اما روان است.
رییس پلیس راه استانهای تهران و البرز اظهار امیدواری کرد : با پرهیز رانندگان از تخلفهای راهنمایی و رانندگی مانند سرعت غیر مجاز و حرکت مارپیچ روند فعلی ادامه یابد و شاهد کاهش چشمگیر حوادث رانندگی در نوروز امسال نسبت به سال گذشته باشیم.
شریفی همچنین به رانندگان توصیه کرد در هنگام رانندگی به هیچ وجه از تلفن همراه استفاده نکنند چرا که موجب برهم خوردن تمرکز فکری آنان خواهد شد.
استانهای تهران و البرز دارای سه هزار و 459 کیلومتر راه است که از این میزان 904 کیلومتر آزاد راه و بزرگزاره بوده و مابقی راههای اصلی ، فرعی و روستایی هستند.ک/3 7413/ 692 شماره 012 ساعت 11:56 تمام

سرخط اخبار جامعه