۵ اسفند ۱۳۷۳،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5890839
۰ نفر
برگزاری مراسم باشکوه روز جهانی قدس در دمشق # دمشق - ایرنا 5/12/73 برابر با24 فوریه 1995 هزاران مسلمان مقیم دمشق روز جمعه با فریادهای مرک بر اسرائیل ضمن شرکت در یک راه پیمایی گسترده روز جهانی قدس را گرامی داشتند .
در این راهپیمایی که گروهی از فلسطینیان - ایرانیان - عراقیها- و افغانیهای مقیم دمشق شرکت داشتند راهپیمایان در حالیکه عکسهایی از امام خمینی /ره /و ایت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب با خود حمل می کردند پس از طی مسیر چند خیابان وارد حرم مطهر حضرت زینب /س/ شدند .
"احمد جبریل " دبیر کل جبهه خلق برای ازادی فلسطین (فرماندهی کل ) در این مراسم گفت .. فلسطین امروز با شرایط بسیار پیچیده ،دشوار و خطرناکی روبرو است .
وی افزود.. امریکا و صهیونیستها تصور می کنند که از طریق حکام خود فروخته ای مانند یاسر عرفات خواهند توانست انتفاضه ملت فلسطین را متوقف سازند اما غافل از آنند که سرنوشت فلسطین را جوانان شهادت طلب فلسطین رقم می زنند .
احمد جبریل تاکید کرد فرمان امام خمینی /ره/ برای اختصاص اخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس از بینش عمیق ان امام راحل سرچشمه می گیرد و امروز در پرتو این فرمان قضیه قدس شریف به مساله اسلامی مبدل شد .
در این مراسم حجت الاسلام محمد حسن اختری سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق نیز طی سخنانی تاکید کرد مسوولان نظام جمهوری اسلامی ایران تحت هیچ شرایطی از مواضع اصولی خود در قبال قضیه فلسطین عقب نشینی نخواهند کرد.