۱۱ مهر ۱۳۷۳،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5878863
۰ نفر
درخواست از امریکا برای حمایت اشکار و جدی از منافقین # تهران - ایرنا- 11/7/73 برابر با 3 اکتبر 1994 یک روزنامه امریکایی از دولت این کشور خواست به طور جدی واشکار از گروهک تروریستی منافقین حمایت کند.
روزنامه نیویورک تایمز نوشت سیاست امریکا در برخورد با ایران ایجاب می کند که واشنگتن کمک های خود را به گروهک منافقین افزایش دهد.
این روزنامه امریکایی که دیدگاههای طیفی از سیاستمداران و گروههای ذی نفوذوابسته به صهیونیست در امریکا را بیان می کند افزود ایران تا زمانی که به سیاستهای کنونی خود ادامه می دهد نباید از واشنگتن توقع داشته باشد که با / تروریستها / تماس نگیرد.
روزنامه نیویورک تایمز افزود.. مجاهدین /منافقین / از مدتها پیش صدیت با امریکا را کنار گذارده و در جهت سیاست واشنگتن در مبارزه با دولت ایران کمکهای شایسته ای کرده اند.// به نوشته این روزنامه منافقین // از خاک عراق مناطق مرزی ایران را مورد حمله قرار می دهند.// سرکرده گروهک تروریستی منافقین در سال 1361 که اوج جنک عراق با ایران بود به بغداد رفت و مقامات عالی رتبه عراق به گرمی از او استقبال کردند.
کارشناسان سیاسی می گویند این خبر در یک رسانه ای که عمدتادیدگاههای حاکمان امریکا را منعکس می سازد با دو هدف عمده منتشر شده است.
به نظر این کارشناسان یکی از اهداف انتشار این خبر می تواندرساندن پیامی برای ایران باشد به این معنی که هرچه مخالفت تهران با سیاستهای امریکابیشتر شود به همان نسبت واشنگتن حمایت های خود را از گروههای تروریستی مخالف این کشور افزایش می دهد.
جمهوری اسلامی ایران پیوسته براین دیدگاه تاکید داشته است که لازم است به صورت جدی با تروریسم از نوع دولتی ان که در رژیم اسرائیل متبلور است و در شکل گروهی ان که به شکل گروهک تروریستی منافقین است مبارزه شود.
کارشناسان می گویند هدف دیگر روزنامه نیویورک تایمز از این خبر می تواند انحراف افکار عمومی امریکا از کمکهای واشنگتن به گروهک تروریستی منافقین باشد.
کارشناسان سیاسی اظهار عقیده می کنند اقدامات تروریستی منافقین به ویژه طی ماههای اخیر در جمهوری اسلامی ایران که دهها کشته و زخمی برجای گذاشت س ماهیت تروریستی این گروهک را بیش از پیش نزد جهانیان روشن ساخت .
گروهک منافقین سی ام خرداد امسال مصادف با روز عاشورا در حرم امام رصا /ع/ که مقدسترین مکان مذهبی درایران است با انفجار بمبی 26تن از زائران را به شهادت رساندند و شمار زیادی را زخمی کردند.
به نظر این کارشناسان در شرایط کنونی برای انحراف افکارعمومی رسانه های وابسته به محافل صهیونیست در امریکا به حیله هایی پرداخته اندتا به ظاهر بگویند حکومت کلینتون حتی حاصر نیست با منافقین تماس بگیرد.