۱۱ اسفند ۱۳۷۴،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5858632
۰ نفر
ای.بی.ام آمریکا به مونتاژ کامپیوتر درروسیه خاتمه داد # نیویورک - ایرنا 11 اسفندماه 74 برابر با 30 فوریه 1996 شرکت " ای.بی.ام " آمریکا به دلیل به دلیل آنچه "سیاست های اقتصادی خاص روسیه و محدودیت برای شرکت های خارجی" نامیده ، قصد دارد به عملیات دو ساله خود برای مونتاژ کامپیوتر دراین جمهوری پایان دهد .
روزنامه " وال استریت ژورنال " نوشت : مسئولان این شرکت تصمیم دارند مونتاژ کامپیوتر در کارخانه " زلنگوراد " واقع در پنجاه کیلومتری مسکو را خاتمه دهند 0 اما همچنان به فروش کامپیوتر و ارایه خدمات در روسیه ادامه دهند .
" الکسی یلیسیف " مدیر طرح ای.بی.ام در دفتر مسکو اعلام کرده است : ما فکر می کردیم "شرکت مشترک" پایگاهی برای تعمیق توسعه عملیات ما در روسیه باشد 0 اما با مالیات های موجود دلیلی برای مونتاژ کامپیوتر در این کشور وجود ندارد .
با خروج ای.بی.ام ، دولت یلتسین یکی از معدود شرکتهای خارجی که طرحی با تکنولوژی پیشرفته را در روسیه اجرا می کند ، ازدست خواهد داد .
این اقدام از دیدگاه مسکو حرکتی تلافی جویانه از سوی صنایع آمریکا در مقابل ممنوعیت واردات گوشت مرغ از آمریکا ارزیابی شده است .
دیپلماتهای غربی درمسکو می گویند : بستن این کارخانه یک پیام قوی به افراد مشخص در دولت روسیه است که اگر روسیه در پی کسب سرمایه های خارجی است ، باید مالیات های پایین تر و موانع تجاری محدودتری را اعمال کند.