تکاپوی تبلیغات انتخاباتی حال و هوای ایران را تغییر داده است # تهران - ایرنا دهم اسفندماه 74 برابر با 29 فوریه 1996 ایران اسلامی روز پنجشنبه چهره عوض کرد و درخیابانهای شهرهای سراسر کشور با اغاز فرصت یک هفته ای تبلیغات برای مجلس پنجم ، تکاپوی عمومی گروهها و نامزدهای انتخاباتی وارد مرحله جدیدی شد.
پلاکاردهایی که دهها نام نامزد بر انها نوشته شده است ، با رنگهای متنوع و طرحهای تبلیغاتی بر سر چهارراهها، در طول بزرگراهها ، در کنار خیابانها و حتی درکوچه ها و برپشت شیشه های مغازه ها و فروشگاهها نصب شده است .
صبح پنجشنبه مردم روزنامه های صبح را درحالی ورق می زدند که عکس ها و اسامی نامزدها در صفحات مختلف روزنامه ها به چشم می خورد .
در تهران لیستهای 32 نفره و در شهرستانها به فراخور تعداد ظرفیتی که دارند، اسامی نامزدها دیده می شود و نامزدهای منفرد نیز اقدام به توزیع گسترده پوسترهای تبلیغاتی کرده اند.
3232 نامزدی که از صبح پنجشنبه تبلیغات را اغاز کرده اند، از 5359 نفری هستند که در هیات اجرایی، هیات نظارت استانی و شورای نگهبان تایید شده اند.
تابلوهای بزرک و کوچک یکی از گروههاکه پرچم جمهوری اسلامی ایران بر روی ان، در شکلهای مختلف نقش بسته است مردم را به شرکت گسترده برای ساختن ایرانی آباد دعوت کرده است.
گروه دیگری که بیشترین تبلیغ خود را در قسمت مرکزی شهر متمرکز کرده با استفاده از پرده های بزرک تبلیغاتی زرد رنک با معرفی نامزدهای خود مردم را به عنوان یک وظیفه شرعی، اجتماعی و سیاسی به شرکت در انتخابات دعوت می کند.
در حال حاضر تعداد قابل توجهی از اعضای ستادهای انتخاباتی همچنان سرگرم پخش و توزیع بروشورهای تبلیغاتی و نصب پوسترهای انتخاباتی بر درو دیوار شهرها هستند.
خبرنگاران ستاد خبری ویژه انتخابات ایرنا ازشهرهای مختلف ایران نیز گزارشهایی در همین باره ارسال کرده اند.
از استان زنجان (شمال غرب ایران ) گزارش می رسد به رغم بارش برف و کولاک در اکثر شهرهای این استان کارتبلیغات نامزدهای انتخاباتی با شور و حرارت خاصی در حال انجام است .
در استان سمنان ، با اغازبکار تبلیغات نامزدها چهره استان کاملا دگرگون شده است.در و دیوار خیابانها و معابر شهرهای این استان ازپوسترهای تبلیغاتی نامزدها پوشیده شده است .
در استان مرکزی مردم درشهرها و روستاهای استان خود را برای شرکت در انتخابات اماده می کنند .
درمراکز پرجمعیت شهرها و روستاهای استان یزد(مرکز ایران )نیزولوله و شور برای تبلیغ و انتخابات مجلس پنجم به چشم می خورد.
استان اذربایجان غربی (شمال غرب ایران ) نیز از نیمه شب چهارشنبه شاهد رقابت مسالمت آمیز نامزدهای نمایندگی این استان بوده است .
دراستان چهار محال و بختیاری (جنوب غرب ایران )نیز هزاران پوستر و عکس تبلیغاتی در ودیوار و اماکن عمومی را پوشانده است .
فعالیت تبلیغی نامزدهای استان ایلام نیز در جوی کاملا ارام از نیمه شب چهارشنبه اغاز شده و نامزدهای این استان رقابت فشرده ایی را اغاز کرده اند.
در مشهد صبح پنج شنبه مردم به هنگام خارج شدن از منازل خودبا انبوهی از پوسترها و عکس های تبلیغاتی مواجه شدند.
در شهرها و استانهای دیگر ایران نیز رقابتهای انتخاباتی در محیطی ارام و سالم اغاز شده است و رقابت برای کسب کرسی های مجلس شورای اسلامی ادامه دارد.
در همدان (غرب ایران ) 102 داوطلب نمایندگی مجلس از نخستین ساعات بامداد پنجشنبه در 7 حوزه انتخابیه استان فعالیت خود را شروع کرده اند.
در استان کرمان (شرق ایران )نیز فعالیت 86 تن از افرادیکه صلاحیت انها تایید شده است از سحرگاه امروزاغاز شده است .
در اهواز (جنوب غرب ایران ) و در دیگرشهرهای استان خوزستان نیز ستادهای انتخاباتی نامزدهای مجلس شورای اسلامی فعال است و عکسهای نامزدهابردر و دیوار شهر به چشم می خورد .