۱۰ اسفند ۱۳۷۴،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5858545
۰ نفر
روزنامه ایران ، اول دفتر و کلید طلایی رقابت سالم # تهران - ایرنا دهم اسفندماه 74 برابر با 29 فوریه 1996 روزنامه ایران روز پنجشبه در سرمقاله خود موسوم به اول دفتر نوشت فضای انتخابات مجلس پنجم با حضور افراد جناحها و گرایش های گوناگون مردمی هر روز گرمتر می شود و از امروز 3232 نامزد انتخاباتی به میدان رقابت گام می گذارند.
این روزنامه می نویسد هرگاه طبل انتخابات به صدا در می اید تعامل منطقی و پایدار بین افکار عمومی و بدنه اجرایی نظام و نیز کارامدی اندیشه جمعی با حضور همه نیروهابهتر احساس می شود.
روزنامه ایران با اشاره به اینکه انتخابات مجلس قالبی نمادین و روحیه بخش از تاثیر مشارکت جمعی در فرایند توسعه کشور است و نقش و جایگاه مهم مجلس هم بر کسی پوشیده نیست ، نتیجه گیری می کند که ایجاد نشاط عمومی و تقویت بیش از پیش نیروی وحدت ملی از مولفه های بنیادین حرکت مطبوعات است که تکلیف و وزن سیاسی مقوله های اجتماعی را روشن تر می سازد.
این روزنامه می افزاید همگرایی و وفاق ملی در پرتو ولایت پذیری و قانون گرایی مردم نیاز قطعی جامعه است و وحدت سراسری ملت ایران در برگزاری انتخابات سالم ضامن استقلال و سد پولادین ملت دربرابر تهدیدهای خارجی خواهد بود.
این روزنامه در پایان نوشته است انچه وحدت ملی را در همه ابعاد تحکیم می بخشد ایجاد تعامل فکری و نهادینه کردن مشارکت عمومی در قالب های قانونی و مدنی است.
ایران می افزاید در این مسیر نقش رسانه های جمعی در ایجاد الفت عمومی همه سونگری و اخلاق کریمه اسلامی بسیار کارامد و سرنوشت ساز خواهد بود و کلید طلایی رقابت سالم انتخاباتی در دست نامزدان خواهد درخشید.
انتخابات پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه 18 اسفند ( 8 مارس ) برگزار می شود.