۲۹ آبان ۱۳۷۴،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5850110
۰ نفر
لایحه بودجه سال آینده ایران پنجم آذرتقدیم مجلس می شود # تهران - ایرنا 29/8/74 برابر با 20 نوامبر 1995 سخنگوی دولت اعلام کرد لایحه بودجه سال آینده کل کشوردر روز پنجم آذرماه به مجلس شورای اسلامی ایران تقدیم خواهد شد .
معاون اول رئیس جمهوری - که شامگاه یکشنبه درپایان جلسه هیات وزیران با خبرنگاران سخن می گفت افزودبودجه سال آینده بدون کسری است و تلاش شده است اثر تورم زایی نداشته باشد.
حسن حبیبی گفت یکی از کارهای مهم دولت دردوسال آینده توسعه راه آهن است .
وی افزوددرحال حاضر نزدیک به 1400 کیلومتر از خطوط آهن دردست احداث زیرسازی شده و اماده ریل گذاری است و با پیش بینی های لازم برای تامین اعتبار ،ظرف دوسال آینده این مقدار به شبکه هفت هزار کیلومتری راه آهن ایران اضافه میشود.
دکتر حبیبی همچنین گفت برای تسریع دربه بهره برداری رساندن سدهای دردست اجرا، بودجه ای برای 20 سد درحال احداث که پایان گرفتن کار آنهادر دوسال اینده ممکن باشد درنظر گرفته شده است .
سخنگوی دولت گفت دولت سیاست مهار آبها و توسعه کشاورزی بویژه گسترش استفاده ازسیستم آبیاری تحت فشار را به طورجدی دنبال می کند و تسهیلات و بودجه مناسبی برای تبدیل کشاورزی دیم به آبی پیش بینی کرده است .
وی گفت براساس تصمیم دولت درقالب بودجه سال آینده به وزارت راه و ترابری اجازه داده می شود ازطریق جلب سرمایه های غیر دولتی درقالب قانون مشارکت برای ساخت بزرگراهها و چهار خطه کردن راههای موجود کشور اقدام کند.
حبیبی گفت بازگشت سرمایه گذاری بخش خصوصی دراین بخش از محل اخذ عوارض انجام می شود.
معاون اول رئیس جمهوری دراین مصاحبه با اظهار قدردانی هیات دولت از استقبال گرم وصمیمانه مردم کردستان از رئیس جمهوری درسفر به این استان گفت/درسالهای اخیر کارهای عمرانی زیادی انجام شده است وآقای هاشمی رفسجانی تاکید کردند که دربخش صنعت و کشاورزی نیز کارها و برنامه های گسترده تری باید انجام شود.