پاکستان یک گروه ویژه افغان را متهم به حمله به سفارت اسلام اباد در کابل کرد # اسلام اباد - ایرنا16/6/74 برابر با 7 سپتامبر1995 معاون وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد حمله صبح چهار شنبه به سفارت این کشوردرکابل توسط " یک گروه ویژه و کوچک" افغان سازمان دهی شده بود .
نجم الدین شیخ صبح پنج شنبه در هنگام ورود مجروحین این حادثه در فرودگاه اسلام اباد به خبر نگاران گفت ..پاکستان برای برخورد با این گروه به زودی تصمیم گیری خواهد کرد.
وی از ذکر نام این گروه خودداری کرد .
سفارت پاکستان در کابل روز چهار شنبه توسط گروهی از مردم افغان مورد حمله قرار گرفت که در جریان ان یک تن کشته و چندین تن از جمله قاضی همایون سفیر پاکستان زخمی شدند.
حمله مذکور پس از تصرف استانهای هرات و بادغیس توسط گروه طالبان و احزاب مخالف دولت ربانی که به حمایت از پاکستان متهم هستند/ صورت گرفت .
عبد الرحیم سرپرست سفارت افغانستان دراسلام اباد در گفت و گو باخبرنگار ایرنا حمله یاد شده را تاسف اور خواند و اظهارامیدواری کرد این مساله در روابط دو کشور تاثیرنگذارد.
سخنگوی حزب اسلامی افغانستان به رهبری حکمتیار نیز حمله به سفارت پاکستان در کابل را قویا محکوم کرد و ان رامغایر اصول دیپلماتیک خواند.
" مولوی گل هاشم " سخنگوی گروه طالبان در پیشاور دولت برهان الدین ربانی را مسئول حمله یاد شده خواند.
نیروهای امنیتی پاکستان برای مقابله با اقدام های مشابه تلافی جویانه در اطراف سفارت افغانستان در اسلام اباد مستقرشده اند.
در فوریه سال 1994 نیز سفارت پاکستان در کابل مورد حمله قرار گرفت که به بسته شدن سفارت به مدت بیش ازیک سال منجر شد.