تلویزیون مسکو : طرفداران دودایف باید در مواضع خود تجدید نظر کنند # مسکو - ایرنا14/6/74 برابر با 5 سپتامبر 1995 شبکه چهارم تلویزیون مسکو با اشاره به روند کند استقرار صلح در چچن تصریح کرد تا زمانی که طرفداران دودایف اقدام موثری در تعدیل مواضع خود به عمل نیاورند مسکو نیز تغییر اساسی در محتوای برنامه فعلی نخواهد داد این منبع روز دو شنبه طی تفسیری گفت برغم گذشت یک ماه از اغاز خلع سلاح رزمندگان چچن تنها تعدادی تفنک به ارتش روسیه تحویل داده شده است و مقامات روسیه از این جریان غافل نیستند .
تلویزیون مسکو افزود : نمایندگان دودایف در گفتگوهای صلح هنوز نتوانسته اند قوای رزمنده خودرا در مورد اغاز زمان برزمین گذاشتن سلاح هایشان متقاعد کنند .
اولک لبوف نماینده تام الاختیار یلتسین در چچن که از وی به عنوان فردی قدرت گرانام برده میشود هفته گذشته طی سفری به گروزنی نتوانست با رزمندگان چچن به نقطه نظرمشترکی دست یابد .
اناتولی رومانوف فرمانده نظامیان روسیه در چچن اعلام کرد بزودی هیاتی از مقامات کرملین به منظور حل مسائل غیر نظامی چچن عازم گروزنی خواهد شد لبوف تاکید کرد احتمالا از نیروهای جدیدی در این گروه استفاده خواهد شد تلویزیون مسکو به نقل ازمنابع مطلع در کرملین گفت احتمال دارد روسلان خاسبولاتف رییس سابق پارلمان روسیه که چچنی الاصل است به جمع نمایندگان این کشور در گفتگوهای صلح بپیوندد .
ارکادی ولسکس معاون سابق هیات نمایندگی روسیه در گفتگوهای صلح پیشتر برغم بی میلی کرملین با تکیه بر نفوذ خاسبولاتف در کرملین خواستار مشارکت وی در جریان گفتگوهای صلح شده بود .