۱ تیر ۱۳۷۴،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5837334
۰ نفر
روسیه رزمندگان چچن را به نقض اتش بس متهم کرد # مسکو - ایرنا1/4/74 برابر با22 ژوئن 1995 وزارت دفاع روسیه رزمندگان چچن را به نقض اتش بس موردتوافق و ایجاد استحکامات و سنگربندیهای جدید متهم کرد.
وزارت دفاع روسیه روزپنجشنبه با انتشار بیانیه ای رزمندگان چچن رامتهم کرد که در 24 ساعت گذشته در دو مورد اتش بس را نقض کرده اند.
بنابه این گزارش مواضع ارتش روسیه در منطقه خرشوی وهمچنین فرودگاه گروزنی در چهارشنبه شب با استفاده از سلاحهای سبک و سنگین مورد حمله قرار گرفته است.
در بیانیه مذکور با اشاره به پاسخ متقابل نیروهای روسی به اتش رزمندگان چچن تصریح شده است که در شبانه روز گذشته هیچگونه عملیات نظامی گسترده ای در خاک چچن به وقوع نپیوسته است.
همین گزارش حاکیست که رزمندگان چچن ضمن سازماندهی نیروهای خود در منطقه نوژای ایورت دست به ایجاد استحکامات ، سنگر بندی در نقاط مختلف کوهستانی از جمله باموت ، اورخوو و شالاژی زده اند.
ژنرال کولیکف فرمانده کل نیروهای مسلح روسیه در چچن تیرندازی پراکنده و نقض محدود اتش بس را، قطع ارتباطات رادیویی بین گروههای رزمندگان چچنی و عدم اطلاع برخی از انان از اتش بس مورد توافق ذکر کرد.