۱ تیر ۱۳۷۴،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5837318
۰ نفر
بروز انتفاضه تازه در اراضی اشغالی فلسطین # بعلبک - ایرنا 1/4/74 برابر با 22 ژوئن 1995 به گفته دکتر فتحی شقاقی دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین اوضاع منطقه در استانه انفجار قرار دارد و انتفاضه جدیدی در حال متولد شدن است و عرفات باتظاهر به همبستگی با زندانیان فلسطینی نمی تواند از خشم مردم فلسطین جلوگیری کند.
فتحی شقاقی روز پنج شنبه در مصاحبه ای با خبرنگار ایرنا در بعلبک درشرق لبنان گفت : با توجه به گزارش های رسیده از نوار غزه این منطقه در استانه انتفاضه علیه حکومت خودگردان فلسطینی به ریاست عرفات قرار گرفته است .
وی اظهار داشت هم اکنون هزاران تن از زندانیان فلسطینی در زندانهای فلسطین اشغالی بسر می برند و در توافق شوم " اوسلو" هیچ اشاره ای به سرنوشت این زندانیان نشده است .
دکتر شقاقی افزود اکثر این زندانیان از اعضای جنبش های جهاد اسلامی و حماس هستند و رژیم صهیونیستی در این اراضی تلاش کرد تا اعضای جنبش فتح را از اعضای جنبشهای مذکور در زندانهای خود جدا کند تابدین ترتیب زندانیان جنبش فتح در اعتصاب غذا شرکت نکنند.
دکتر شقاقی در بخش دیگری ازاین مصاحبه تاکید کرد مردم فلسطین از زندانیان فلسطینی و اعتصاب انها حمایت می کند و بزودی شاهد افزایش جنبش مردمی در کلیه اراضی فلسطینی در همسبستگی با زندانیان فلسطینی خواهیم بود .
وی افزود اعتصاب غذای زندانیان مدت معینی ندارد و انها تا مرز شهادت نیز پیش خواهند رفت تا صهیونیستها مجبور به ازاد کردن کلیه زندانیان فلسطینی شوند.