رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز سال نو هجری شمسی پیام تبریکی فرستادند # تهران - ایرنا 30 اسفند 1375 برابر با 20 مارس 1997 " آیت الله سید علی خامنه ای " رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت حلول سال نو ، تقارن عید نوروز و ولادت با سعادت حضرت ثامن الائمه علی بن موسی الرضا / ع / را به ملت بزرک ایران تبریک گفتند و اهمیت سال نو را در اراسته شدن ملت ایران به فضایل اخلاقی و اقبال به معنویات و تقرب به پروردگار دانستند.
رهبر انقلاب ، عید حقیقی را برای یک ملت منوط به ایجاد تحول درونی و کنار گذاشتن رذایل اخلاقی توصیف کردند.
" آیت الله خامنه ای " فرمودند : ملت ایران در سال های اخیر از لحاظ معنوی پیشرفت زیادی کرده و اقبال به معنویات ، دین و عبادت و توجه به ذکر ، خضوع ، خشوع ، طاعت حق و تقرب به پروردگار در بین مردم و بخصوص جوانان رایج و شایع شده است .
رهبر انقلاب اسلامی افزودند : جامعه ای که بتواند رذایل اخلاقی و روحیات ناپسند را کنار بگذارد ، افراد به بهای نابودی دیگران زندگی خود را سر و سامان ندهند و مردم اهل استقامت ، توکل و تواضع باشند و نسبت به سرنوشت جامعه احساس مسوولیت کنند، چنین جامعه ای می تواند به بهشت و گلستان تبدیل شود.
" آیت الله خامنه ای " فرمودند: ملت ایران به برکت اسلام و سنن کهن خود و به برکت فضایل اخلاقی از پریشان خاطری جهان امروز بر کنار مانده است.
رهبر انقلاب افزودند: نقص ها و کمبودهایی نیز وجود دارد که باید انها را جبران و برطرف کرد و از خصایل ناپسند مانند زیاده روی و افزون طلبی فاصله گرفت که این خود مستلزم یک مبارزه است .
" آیت الله خامنه ای " با تاکید بر اینکه رسیدن به کمال اخلاقی مستلزم تلاش ، حرکت و همت انسان است ، فرمودند : کسانی که تصمیم ، اقدام و رفتار آنان در چشم دیگران به حساب جامعه و یاکشور گذاشته می شود، بیش از دیگران مخاطب به خطاب الهی هستند و باید بسیار مراقبت کنند تا در تبدیل حال خود به بهترین حال ها موفق شوند.
رهبر انقلاب اسلامی ، افزودند : ما باید ایران اسلامی را از نو و به همان شکلی که اسلام خواسته و شایسته ملت بزرک ایران است ، بسازیم و ویرانی های ناشی از تحمیل جنک و دوران تسلط حاکمان و زمامداران فاسد و وابسته را بر طرف کنیم .
" آیت الله خامنه ای " در ادامه این پیام با اشاره به مساله انتخابات ریاست جمهوری ، فرمودند : ملت ایران باید با هوشمندی و تیزبینی به مساله انتخابات به عنوان یک مساله ملی و تاریخی نگاه کند و با حسن خلق ، امید و روی خوش با این مساله برخورد نموده و آرای زیادی را در صندوق ها بریزند.
رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند ملت باید رییس جمهوری را با رای بالایی انتخاب کنند تا رییس جمهوری آینده به پشتوانه عظیم آرای ملت بتواند برای سازندگی کشور تلاش کند و دشمنان اسلام در بیرون مرزها نیز دچار یاس و ناامیدی هرچه بیشتر شوند.
" آیت الله خامنه ای " توجه مردم و مسوولان را به کنار گذاشتن اسراف و پرهیز از تضییع نعمت الهی جلب کردند.
رهبر انقلاب اسلامی ، سالی را که گذشت ، سال عزت بین المللی نظام اسلامی و سال پرکار و تلاش برای دولت و ملت دانستند و فرمودند : با وجود تبلیغات و تهدیدات دستگاه های استکباری ، ملت ایران با حضور خود در راهپیمایی های گوناگون در حمایت از نظام و مسوولان همه نقشه ها را خنثی کرد.
* 40 *