رییس جمهوری ارمنستان : سیاست های ایران عامل تحکیم ثبات در منطقه است # ایروان - ایرنا 30 اسفند 1375 برابر با 20 مارس 1997 " لئون ترپطروسیان" رییس جمهوری ارمنستان با قدردانی از سیاست های متوازن و متعادل جمهوری اسلامی ایران در مورد مسایل منطقه قفقاز و آسیای مرکزی گفت : سیاست های تهران عامل استقرار و تحکیم ثبات در منطقه است .
محمود واعظی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه ایران که برای شرکت در نشست معاونان وزرای امور خارجه ارمنستان ،ایران و ترکمنستان در ایروان به سر می برد، روز چهارشنبه در دیدار با لئون تر پطروسیان ، آخرین تحولات در روابط دو جانبه و امور منطقه را مورد بحث و بررسی قرار داد.
رییس جمهوری ارمنستان دراین دیدار گفت: ابتکار ایران در ایجاد همکاری های مشترک سه جانبه الگوی مناسبی برای بهره برداری از امکانات کشورهای منطقه و توسعه اقتصادی آنهاست .
پطروسیان افزود : این گونه همکاری ها کمک بزرگی را به استقرار صلح و آرامش در منطقه قفقاز و آسیای مرکزی خواهد کرد .
وی درادامه اظهارداشت : در این جهت باید تلاش کنیم که باحل بحران های موجود در منطقه زمینه های همکاری دسته جمعی گسترده تری را فراهم کنیم .
رییس جمهوری ارمنستان تاکید کرد: بهبود شرایط زندگی کشورهای قفقاز و آسیای مرکزی یک اولویت بزرک است و این هدف در سایه صلح و سازندگی کشورهای همسایه به دست خواهد امد.
وی گفت: در این راستا توسعه و تحکیم روابط بین تهران و ایروان از اولویت ویژه ای برخوردار است .
معاون وزیر امور خارجه ایران نیز دراین دیدار با اشاره به اهمیت و اولویت داشتن توسعه و تحکیم روابط در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت گسترش روابط با کشورهای منطقه قفقاز تاکید کرد.
وی گفت: سیاست تشنج زدایی و کمک به توسعه اقتصادی کشورهای منطقه قفقاز از مسایل مهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در منطقه می باشد.
واعظی تاکید کرد: حل بحران های منطقه ای از راه های سیاسی و مسالمت آمیز باید به عنوان یکی از مهمترین مشخصه های همکاری موردتوجه قرار گیرد.
* 40 *