رییس کانتون " توزلا " در بوسنی خواستار گسترش روابط فرهنگی و اقتصادی با ایران شد # توزلا - ایرنا 14 اسفند 1375 برابر با چهارم مارس 1997 "سعادیاماک عثمانویچ " رییس کانتون " توزلا" در بوسنی و هرزه گوین ، دوشنبه شب در دیدار سفیر ایران در بوسنی از این شهر ،خواستار گسترش روابط فرهنگی و اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران شد.
وی افزود : ما از علاقه مردم ایران به مردم بوسنی وهرزگوین آگاه هستیم و برای گسترش روابط بین دو ملت آنچه در توان داشته باشیم انجام خواهیم داد .
"عثمانویچ " با اشاره به وجود بیش از 180 هزار آواره و 10 هزار مفقود در منطقه توزلا گفت : جامعه بین الملل سعی دارد با ساختن مسکن به آوارگان کمک کند ،اما این درحالی است که با سکوت جامعه بین المللی هنوز جنایتکاران جنگی آزاد هستند و با روند اجرای قرارداد دیتون مخالفت می ورزند.
وی افزود: روز یکشنبه و در آخرین مورد ادامه حرکات ضد انسانی خانه های پیش ساخته ای که برای بازگشت آوارگان در روستای " گایوی " تدارک دیده شده بود توسط صربها در مقابل چشمان نیروهای " اسفور" به آتش کشیده شد.
رییس کانتون توزلا گفت: برای دولت بوسنی و هرزگوین "برچکو " مادر همه مسایل است و ما در یک مبارزه بزرک دیپلماتیک بر بازگشت آوارگان به خانه و کاشانه خود اصرار داریم .
"محمد ابراهیم طاهریان " سفیر ایران در این دیدار گفت : جمهوری اسلامی ایران در شرایط جدید که بازسازی و توسعه اقتصادی بوسنی و هرزگوین شروع شده است ، مانند گذشته در کنار مردم این کشور خواهد بود .