۱۷ بهمن ۱۳۷۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5824841
۰ نفر
دولت جدید افغانستان به ریاست "ربانی" بزودی اعلام می شود # مزار شریف - ایرنا 17 بهمن 1375 برابر با 5 فوریه 1997 ترکیب جدید دولت افغانستان به ریاست "برهان الدین ربانی" رییس جمهوری این کشور بزودی اعلام می شود و فعالیت خود را احتمالا در "مزار شریف" مرکز استان " بلخ " اغاز می کند.
یک سخنگوی شورای عالی دفاع از افغانستان روز سه شنبه به خبرنگار گفت: کمیسیون سیاسی این شورا متشکل از نمایندگان تمامی اعضا، اخیرا به طور مستمر تشکیل جلسه داده و مشورت ها درباره ترکیب اعضای کابینه ادامه دارد.
این سخنگو افزود: در ترکیب جدید کابینه "ربانی" سعی شده است تا از افراد "تکنوکرات" تحصیل کرده مستقل و بی طرف داخل افغانستان و اتباع این کشور مستقر در سایر کشورها نیز گنجانده شود.
وی گفت: کابینه جدید، کابینه احزاب جهادی نیست و قدرت بین احزاب عضو شورای عالی دفاع از افغانستان تقسیم نشده است ولی اقشار مختلف مردم تمامی اقوام و مذاهب در ان نماینده دارند.
"عبدالعزیز مراد" سخنگوی "برهان الدین ربانی" نیز اظهار امیدواری کرد که در دو روز اینده دولت جدید افغانستان اعلام موجودیت کند.
در این حال "ربانی" و ژنرال "عبدالرشید دوستم" رهبر جنبش ملی اسلامی بعد از ظهر دوشنبه برای دومین بار در دو روز اخیر با یکدیگر در منطقه " کود برق " در 20 کیلومتری جنوب مزار شریف گفت و گو کردند.
گفته می شود در کابینه جدید ژنرال " دوستم " پست معاونت رییس جمهوری افغانستان را کسب خواهد کرد .
* (الف - ع)